پیام پوتین و بان‌کی‌مون به نشست بین‌المللی امنیت در روسیه

سیاسی

پوتین و بان کی مون در پیامهای خود خطاب به نشست بین المللی امنیت در روسیه نسبت به اقدامات گروه‌های تروریستی ابراز نگرانی کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از سایت خبری روسیه الیوم، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در پیام خود خطاب به نشست بین المللی امنیت که با حضور مسئولان امنیتی 70 کشور در جمهوری بوریاتیای روسیه برگزار شد اعلام کرد که در این نشست مهم‌ترین مسائلی که نیاز به یکپارچه سازی مواضع کشورها دارد بررسی میشود.

وی در ادامه افزود: پرداختن به مساله تولید مواد مخدر و تروریسم وخشونت در کنار تقویت امنیت بیولوژیکی و غذائی و اطلاعاتی بسیار حائز اهمیت است.

پوتین تاکید کرد: این نشست بیانگر تلاش بسیاری از کشورها برای تقویت مشارکت خود در مسائل مربوط به امنیت و تبادل اطلاعات و گسترش روابط میان کارشناسان است.

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل نیز در نامه خود خطاب به این نشست عنوان داشت که گروه‌های تروریستی نظیر داعش و بوکو حرام و الشباب خطر بزرگی را متوجه ما میکنند چرا که انها وارد درگیریهای پیچیده‌ای شده اند که تبعات منطقه ای و جهانی دارد.

وی در ادامه افزود: برخی از این گروه های تروریستی کنترل مناطق گسترده ای را به دست گرفته و شروع به جمع اوری مالیات از ساکنان کرده و قوانین بین المللی را زیر پا گذاشته و برای خود نظامهای اداری خاصی به وجود آورده و باعث ایجاد بحران های انسانی شده است.

انتهای پیام

کد N868897