/تحولات عراق/

آمادگی نیروهای عراقی برای بازپس گیری کامل رمادی و بیجی

سیاسی

منابع عراقی با اعلام اینکه نیروهای امنیتی این کشور عملیات خود را علیه تروریست‌های داعش برای بازپس گیری مناطق تحت تصرف آنها گسترش داده اند، از آمادگی کامل این نیروها برای آزاد سازی شهر الرمادی وقریب الوقوع بودن آزادسازی شهر بیجی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی سومریه نیوز، سفیان العیثاوی، سخنگوی دفتر امور عشایر استان الأنبار با تاکید بر ادامه عملیات نظامی برای آزادسازی الرمادی گفت، نیروهای امنیتی برای آزادسازی این شهر در آمادگی کامل بسر می برند.

وی افزود: نیروهای امنیتی در سه محور شرقی،شمالی و جنوبی در اطراف این شهر مستقر هستند.

براساس آمارهای رسمی نظامی عراق ارتش این کشور عملیات خود را علیه مواضع داعش و مناطق تحت تصرف آن بویژه در الانبار و اطراف بغداد گسترش داده است وخساراتی را علیه تروریستهای این گروه وارد کرد.

جنگنده های ارتش عراق یک پایگاه آموزشی وابسته به تروریستهای داعش را در منطقه "الرطبه" در الانبار بمباران کردند و 40 تروریست را به هلاکت رساندند.

توپخانه ارتش عراق همچنین مقر داعش در "هیت" غرب الرمادی را بمباران و 3 تن از سرکردگان برجسته را به هلاکت رساندند.

پیشتر وزارت دفاع عراق از بازپس گیری 7 منطقه از چنگال تروریستها در شمال بغداد خبر داده بود.

فرماندهی عملیات بغداد در بیانیه ای توضیح داد که نیروهای امنیتی طی یک عملیات نظامی در اطراف منطقه "الحمره" و "البوعساف" که تحت کنترل داعش است 7 منطقه را از دست تروریستها آزاد کرده و 4 تن از آن‌ها را به هلاکت رساندند

از سوی دیگر، سخنگوی "عصائب اهل الحق"تاکید کرد،نیروهای عراقی کنترل بخش عظیمی از شهر بیجی را در دست گرفته اند و آزاد سازی آن طی روزهای آتی محقق خواهد شد .

درهمین حال ،احمد الاسدی، سخنگوی بسیج مردمی عراق در سخنانی ضمن رد هرگونه هماهنگی با جنگنده های ائتلاف بین المللی و مشاوران آمریکایی گفت : بسیج مردمی بخشی از نیروهای امنیتی است و دستورات خود را از حیدر العبادی،فرمانده کل و نخست وزیر عراق و اتاق عملیات مشترک می‌گیرد.

بر اساس این گزارش،حیدر العبادی ،نخست وزیر عراق در دیدار با ابراهیم الجعفری، وزیر خارجه این کشور در خصوص تحولات سیاسی و امنیتی عراق و جنگ علیه تروریست‌های داعش مذاکره و گفتگو کرد.

طرفین در این دیدار در خصوص تلاش‌های انجام شده در راستای حمایت از نیروهای مسلح ،بسیج مردمی، عشایر ، پیشمرگ‌های کرد گفتگو کردند و بر لزوم تقویت روابط عراق با کشورهای جهان و تاثیر اقدام دیپلماتیک بر امنیت و ثبات عراق تاکید کردند.

انتهای پیام

کد N868839