هاشمی‌رفسنجانی:

کمک به نیازمندان تبدیل به فرهنگ شود

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام,هاشمي رفسنجاني,مجمع تشخيص مصلحت نظام,افطار

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: روحیه مردم ایران سرشار از احساسات و عواطف عمیق انسانی در کمک به هم‌نوعان است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در مراسم افطاری فرزندان تحت پوشش سازمان بهزیستی با ابراز خرسندی از حضور در جمع کودکان و نونهالان تحت پوشش این سازمان و آرزوی توفیق برای کارکنان این سازمان اظهار کرد: شیرینی و لذتی که در کمک به نیازمندان نصیب افراد خیر و نیکوکار می‌شود، قابل قیاس با هیچ لذتی نیست.

وی به شکل‌گیری سازمان‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد خیریه در کشور اشاره و تصریح کرد: این روحیه و ویژگی مثبت مردم باید با استفاده از ابزارهای اطلاع‌رسانی، حفظ، تقویت و تبدیل به یک فرهنگ شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تأثیر مثبت و قابل توجه رویکرد پیشگیرانه سازمان بهزیستی کشور در کاهش مشکلات خانواده و اجتماع، گفت: این رویکرد نیازمند یک حرکت سیستماتیک و برنامه‌ریزی دقیق و منسجم از زمان بارداری تا پس از تولد است که نیازمند اطلاع رسانی همه جانبه به خانواده‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی باید برای ایجاد و تولید شغل براساس توانایی‌ها و نیازهای معلولان برنامه‌ریزی کند تا دردها و رنج‌های آنها تا حدود زیادی کاهش یابد.

در ابتدای این مراسم، انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت کودکان و خانواده‌های تحت پوشش و برنامه‌های آتی این سازمان پرداخت.

انتهای پیام

کد N868826