حقیقت‌پور در گفت‌وگو با ایسنا،

عربستان در منطقه سیاست‌های مخربی را دنبال می‌کند

عربستان

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که امنیت ایران امنیت کل منطقه است گفت: عربستان در عراق و سوریه و لبنان و یمن و حتی مرزهای جنوب شرقی کشور سیاست‌های مخربی را دنبال می‌کند که اثبات آن نیاز به اسناد ویکی‌لیکس ندارد.

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به انتشار اسناد ویکی لیکس درباره عربستان گفت: در این رابطه حتما باید توسط متخصصان امر به خصوص در وزارت خانه‌های اطلاعات و امور خارجه کار کارشناسی صورت گیرد تا اصلی بودن این اطلاعات مشخص شود.

وی ادامه داد: این امکان وجود دارد که در این اسناد منتشر شده پاره‌ای از اطلاعات غلط وجود داشته باشد تا از قبل آن بخواهند به اهدافشان در منطقه برسند از این رو اظهارنظر در مورد این اسناد نیاز به کار کارشناسی با رویکرد میزان صحت آن دارد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد اثبات ادعای دروغ آمریکا با این اسناد در خصوص به وجود آمدن بحران در منطقه با اقدامات ایران گفت: این ادعا که ایران عامل بی‌امنی در منطقه است، توسط هر کسی بیان شود گزاف و دروغ است، ایران ستون امنیت منطقه است و همواره برای امنیت منطقه تلاش کرده؛ بر همین اساس است که امنیت ایران در امنیت کل منطقه است.

حقیقت‌پور در مورد اثبات سیاست‌های مخرب عربستان در منطقه با افشای اسناد ویکی لیکس گفت: سیاست مخرب عربستان در منطقه نیاز به اسناد ویکی لیکس ندارد. اطلاعات موجود حکایت از سیاست‌های مخربانه عربستان در حوزه‌های سوریه عراق و لبنان و یمن و حتی مرزهای جنوب شرقی کشور‌مان دارد. آنها با تلفن تروریست‌ها را مدیریت و هدایت می‌کنند که در آن هیچ شک و شبهه‌ای وجود ندارد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با انتشار چنین اسنادی کشورهای عربی منطقه نسبت به اقدامات عربستان آگاه‌تر شده و واکنش نشان دهند.

انتهای پیام

کد N868718