پوتین تحریم‌های روسیه علیه غرب را برای یک سال دیگر تمدید کرد

جنگ,پوتين

مسکو در اقدامی تلافی‌جویانه در مقابل تصمیم اتحادیه اروپا برای تمدید تحریم‌های اعمال شده علیه کشورش به خاطر ناآرامی‌های اوکراین، تحریم‌های واردات مواد غذایی از آمریکا، اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای غربی به روسیه را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه گفت: به دنبال درخواست ارائه شده از سوی دمیتری مدودف، نخست وزیر کشورش، دستور تمدید این تحریم‌های متقابل را امضا کرد.

این تحریم‌ها که اوت سال گذشته میلادی اعمال شده، واردات طیف گسترده‌ای از محصولات غذایی از جمله پنیر، ماهی، گوشت گاو و خوک، میوه، سبزیجات و محصولات لبنی از آمریکا، اتحادیه اروپا، کانادا، نروژ و استرالیا را ممنوع می‌کند.

پوتین روز چهارشنبه در یکی از نشست‌های دولتی در مسکو گفت: ما اقدامات تلافی‌جویانه خودمان را به مدت یک سال دیگر از امروز تمدید می‌کنیم. فکر می‌کنم این فرصت بسیار خوبی برای تولیدکنندگان داخلی باشد.

رهبران اروپایی روز دوشنبه تایید کردند که تحریم‌های تجاری و سرمایه‌گذاری علیه روسیه تا پایان سال 2015 میلادی به خاطر نقش ادعا شده‌اش در ناآرامی‌های شرق اوکراین تمدید شود.

فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه انگلیس با اشاره به توافقات مینسک گفت: این تحریم‌ها تا زمانی که روسیه به شروط توافقنامه‌ مینسک عمل کند ادامه خواهد داشت.

روسیه پس از تمدید تحریم‌های اروپا علیه کشورش، تهدید کرد که براساس اصل عمل متقابل اقدام خواهد کرد.

این تحریم‌های غرب علیه روسیه، شامل ممنوعیت کمک مالی به بانک‌های بزرگ روسی، صادرات تجهیزات پیشرفته اکتشاف و تولید انرژی، فروش تسلیحات و وسایل عادی با استفاده‌های نظامی می‌شود.

اتحادیه‌ اروپا در یکی دیگر از لیست‌های سیاهش که تا 15 ستامپر سال جاری میلادی ادامه دارد، اموال 150 شخصیت روس و 37 کمپانی و سازمان را که به ایجاد بی‌ثباتی در اوکراین متهم شده‌اند، مسدود کرده و آن‌ها را ممنوع السفر کرد.

انتهای پیام

کد N868704