طرح اتحادیه اروپا برای مقابله با رسانه‌های روس

اتحادیه اروپا طرح مقابله با تبلیغات رسانه‌ای روسیه را تهیه کرده است که تدابیری علیه شبکه تلویزیونی روسیه امروز و خبرگزاری اسپوتنیک در نظر می گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته نشریه ای.یو.آبزرور، گروه اتحادیه اروپا که برای مقابله با رسانه‌های روسیه ایجاد می‌شود، East StartComTeam نامگذاری شده و در ماه سپتامبر سال 2015 آغاز به کار می‌کند.

کمیسیون اروپا قصد دارد به منظور جلوگیری از افزایش نفوذ شبکه تلویزیونی روسیه امروز و خبرگزاری اسپوتنیک در کشورهای اروپایی، همکاری خود با نهادهای نظارتی ملی را توسعه دهد و تشکیل نشست‌های گروه تنظیم‌کنندگان ارپایی نیز یکی از اقدامات مورد نظر در این راستا خواهد بود. به علاوه، کارشناسان اتحادیه اروپا قصد دارند مطالبی درباره روند اصلاحات سیاسی و اقتصادی این اتحادیه را به زبان روسی منتشر کنند تا شهروندان به تاثیر مثبت این اصلاحات بر زندگی شان پی ببرند.

مارگاریتا سیمونیان، سردبیر شبکه تلویزیونی روسیه امروز در رابطه با این تصمیم‌گیری اظهار داشت: اتحادیه اروپا به هر نحوه و با رفتارهای گوناگونی تلاش می‌کند صدای شبکه تلویزیونی ما را خاموش کند و این در حالی است که در اروپا صدها روزنامه و شبکه رادیویی و تلویزیونی وجود دارند که همه این رسانه ها تنها یک دیدگاه را در مورد رویدادهای مهم خبری به خوانندگان و شنوندگان خود عرضه می کنند.

وی افزود: حالا وقت آن فرا رسیده است تا اتحادیه اروپا درک کند مردم از اخبار و اطلاعات یک سونگرانه‌ای که در اختیار آنها قرار می‌گیرد، خسته شده اند و در مورد صحت این اطلاعات تردید دارند.

انتهای پیام

کد N868559