راه های مبارزه با داعش موضوع دیدار کامرون و عبدالله دوم

سیاسی

نخست وزیر انگلیس و پادشاه اردن روز چهارشنبه راه های مبارزه با گروهک تروریستی داعش در عراق و سوریه و آخرین تحولات لیبی و مصر را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رأی الیوم، وزارت امور خارجه انگلیس با صدور بیانیه ای اعلام کرد: طرفین در گفتگوهای خود پشت درهای بسته در لندن بر اهمیت وجود راه حل سیاسی برای بحران سوریه تاکید کردند.

طبق بیانه وزارت خارجه انگیس، کامرون و عبدالله دوم همچنین به موضوع تلاشهای نیروهای ائتلاف بین المللی ضدداعش در مبارزه با تروریست ها و حمایت از حیدر العبادی نخست وزیر عراق پرداخته و مدعی شدند که این حمایت اهمیت زیادی در مبارزه با ایدئولوژی گروهک داعش دارد.

نخست وزیر انگلیس و پادشاه اردن همچنین در مورد ضرورت برقراری ثبات در مصر و تعامل با عبد الفتاح السیسی رئیس جمهوری این کشور در جهت تحقق ثبات مورد نظر تاکید و آخرین تحولات مربوط به لیبی را بررسی کردند.

دفتر پادشاهی اردن با صدور بیانیه ای اعلام کرد ملک عبدالله دوم روز سه شنبه امان پایتخت اردن را جهت دیدار و گفتگو با نخست وزیر انگلیس به مقصد لندن ترک کرده است.

طبق اعلام دفتر پادشاهی اردن، ملک عبدالله دوم در این سفر خود با مسئولان انگلیس، نمایندگان مجلس اعیان و عوام این کشور و شماری از رهبران سیاسی، فکری و رسانه ای دیدار خواهد کرد.