میانجیگری عمان میان انصارالله و رهبران جنوب یمن

ایرنا نوشت:

منابع یمنی از انجام مذاکرات میان جنبش انصارالله و رهبران بلندپایه جنوب یمن به منظور دستیابی به یک آتش بس انساندوستانه با میانجی گری و سرپرستی کشور عمان خبر دادند.

به گزارش پایگاه اینترنتی عربی پرس، منابع یاد شده خاطرنشان کردند: این رهبران جنوب یمن از ریاض رهسپار مسقط شده اند.

منابع یمنی افزودند: در میان رهبران مزبور نام حیدر ابوبکر العطاس نخست وزیر سابق و احمد بن فرید و سعید الحریری به چشم می خورد.

گفته می شود که سازمان ملل نسبت به کندی و مبهم بودن معیارهای در پیش گرفته شده توسط رژیم سعودی در خصوص بازرسی مواد کمک رسانی و محموله های تجاری عازم یمن ناراضی است.

آمار سازمان ملل نشان می دهد میزان سوختی که طی چند ماه گذشته اجازه ورود به یمن یافته به شدت کاهش یافته است.

سرگئی دولگوف معاون وزیر خارجه روسیه نیز مراتب نگرانی کشورش نسبت به اوضاع وخیم انسانی در یمن را اعلام کرده و گفته است: مسکو تمام تلاش خود را بکار می برد تا کمکها به دست آسیب دیدگان برسد و در عین حال با تمامی طرفهای ذیربط در بحران یمن برای کسب موفقیت در گفتگوی یمنی - یمنی و دستیابی به راه حل مسالمت آمیز در این کشور کوشش می کند.

عربستان و 9 کشور عربی دیگر (به جز عمان) به همراه آمریکا از ششم فروردین حملات هوایی و دریایی علیه گروه مقاومت مردمی یمن را آغاز کردند و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها و مدارس و حتی منازل مردم این کشور را بمباران کرده اند که در اثر آن بیش از چهار هزار یمنی از جمله صدها زن و کودک کشته شده اند.

به عقیده بسیاری از کارشناسان، جنایات عربستان در یمن نسخه دیگری از رویکرد و رفتار رژیم صهیونیستی در غزه است.

4949

کد N868322