سخنگوی دولت: اگر ابهامی بماند با تمدید مذاکرات موافقت می کنیم

سخنگوی دولت درباره موضع روز گذشته کاخ سفید مبنی بر اینکه زمان مذاکرات هسته ای در صورت نیاز تمدید می شود، گفت: اگر ابهامی باقی بماند که با تمدید زمان مذاکرات قابل رفع باشد، طبیعی است که ما با این تمدید موافقت کنیم.

محمدباقر نوبخت روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: در این خصوص ما هم امیدواریم که به وقت ، مذاکرات را به اتمام برسانیم.

وی اظهار داشت: اما اگر آن توافق خوبی که مورد نظر جمهوری اسلامی ایران است، انجام نشود و هنوز ابهاماتی باقی بماند که با تمدید زمان مذاکرات قابل رفع باشد، طبیعی است که ما با این تمدید موافقت کنیم.

سخنگوی دولت اضافه کرد: اما ما هم امیدواریم که به وقت بتوانیم به اتمام مذاکرات و توافق مطلوب مورد نظر دست یابیم.

سخنگوی کاخ سفید در نشست مطبوعاتی روز دوشنبه ضمن موافقت با سخنان دکتر ظریف در مورد اینکه توافق خوب مهمتر از زمان تعیین شده مذاکرات است، اظهار داشت: آمریکا همچنان بر دستیابی به توافق در تاریخ معین امیدوار است اما بنا به ضرورت برای رسیدن به توافق نهایی، امکان تمدید کوتاه زمان مذاکرات وجود خواهد داشت.

جاش ارنست درباره سخنان محمد جواد ظریف وزیرامور خارجه جمهوری اسلامی ایران که گفته بود اهمیت دستیابی به توافق خوب بیشتر از دیر یا زود شدن زمان است، افزود: رییس جمهوری آمریکا نیز در این مورد با ایشان هم نظر است.

4949

کد N868268