تاسیس مرکز جنگ سایبری پنتاگون برای مقابله با چین و روسیه

پنتاگون و جامعه اطلاعاتی آمریکا با ارائه طرح‌های جنگی در حال ساخت مرکزی جدید در راستای جنگ سایبری برای خنثی کردن حملات سایبری روسیه و چین به تاسیسات ارتش و ماهواره‌های آمریکا هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی دیفنس، "رابرت ورک"، معاون وزیر دفاع آمریکا روز سه‌شنبه گفت که این مرکز عملیاتی ظرف شش ماه افتتاح می‌شود و اطلاعات خود را از ماهواره‌های متعلق به آژانس‌های دولتی دریافت می‌کند.

وی در سمپوزیوم سالانه اطلاعاتی گفت: ما درصدد توسعه تاکتیک‌ها، تکنیک‌ها، فرآیندها و قوانینی هستیم که به ما در مقابله با حملات سایبری و حفاظت از خودمان کمک می‌کند.

وی همچنین اعلام کرد که "دبورا جیمز" به زودی به عنوان مشاور "اشتون کارتر"، وزیر دفاع آمریکا در امور هوا-فضا تعیین می‌شود. مقام‌های ارشد پنتاگون و دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا هنوز در حال نهایی کردن جزئیات این مرکز جدید هستند که قرار است از مرکز عملیات‌های فضایی مشترک ارتش که در پایگاه نیروی هوایی وندنبوگ کالیفرنیا مستقراست، پشتیبانی کند.

سخنگوی معاون وزیر دفاع آمریکا گفت، این مرکز به ارتش و دولت کمک می‌کند تا واکنش خود را در مقابل هرگونه حمله احتمالی سایبری هماهنگ کند.

در این سمپوزیوم رابرت ورک، معاون وزیر دفاع آمریکا ابراز امیدواری کرد که قابلیت فنی فضای سایبری آمریکا در مقابل چین و روسیه تقویت شود.

چین در سال 2007 یکی از ماهواره‌های هواشناسی خودش را هدف گرفت و به آشغال‌هایی که دور مدار زمین می‌چرخند، افزود. چین در سال 2013 راکت بسیار قدرتمندتری را به فضا پرتاب کرد که می‌تواند تهدیدی برای ماهواره‌های آمریکایی باشد. برنامه ساخت مرکز جنگ سایبری بخشی از برنامه تقویت پنج میلیارد دلاری برای امنیت سایبری است که در بودجه سال 2016 وزارت دفاع آمریکا گنجانده شده است.

انتهای پیام

کد N868110