نماینده بهشهر:

هیچ موردی از آنفولانزای مرغی درمرغداری‌های صنعتی مشاهده نشده است

سیاسی

نماینده مردم بهشهر با انتقاد از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی گفت که سوء مدیریت استانی و کشوری باعث شده تولیدکنندگان در مازندران ورشکست شوند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، احمدعلی مقیمی در تذکر شفاهی خود عنوان کرد: سال گذشته سرمازدگی و امسال گرمازدگی خسارات زیادی به باغداران وارد کرده و متاسفانه وزارت جهاد نیز تدبیری نکرده است.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد که بیش از یک سال است که یارانه شیر به دامداران پرداخت نشده و نرخ پایین برنج و واردات بی‌رویه آن، برنج کاران را دچار خسارات سنگینی نموده است.

مقیمی با اشاره به خسارت مرغداران نیز گفت:‌ در دوره قبل به لحاظ عدم خرید مرغ از سوی سازمان پشتیبانی امور دام ضرر و زیان سنگینی به مرغداران وارد شد، در این دوره نیز به دلیل واهی دامپزشکی مبنی بر رعایت ویروس در مرغ سنتی، رئیس دامپزشکی خروج مرغ از استان را ممنوع کردند.

او ادامه داد:‌این در حالی است که در پالایش آزمایشهای انجام شده هیچ موردی از آنفولانزای مرغی درمرغداری‌های صنعتی مشاهده نشده و اظهار کردند گوشت مرغ و تخم مرغ در مرغداری‌های صنعتی تحت نظارت بازرسان دامپزشکی است و شهروندان بدون هیچ نگرانی آن را مصرف کنند.

انتهای پیام

کد N868036