مراسم افطاری اردوغان دردسرساز شد

واحد مرکزی خبر نوشت:

هزینه سنگین ضیافت افطار رئیس جمهور ترکیه بحث ها و انتقادات گسترده را در این کشور به ویژه در شبکه های اجتماعی در پی داشته است.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه زمان چاپ ترکیه ، ضیافت افطار دو شب پیش در ریاست جمهوری ترکیه با حضور 29 نفر از جمله مهمت گورمز رئیس سازمان امور دیانت ترکیه و معاونان وی ، روسای سابق سازمان امور دیانت ترکیه ،‌ روسای برخی دانشگاه ها و دانشکده های الهیات برگزار شد.

تزجان کاراکوش جاندان رئیس اتاق معماران آنکارا هزینه این ضیافت افطار را یک میلیون و هشت هزار لیره ترک و معادل فطریه 87 هزار و 653 نفر اعلام کرد.

جاندان قیمت رومیزی را که بر روی میز افطار پهن شده بود ، 13 هزار و 800 لیره اعلام کرد.

وی گفت : کاخ ریاست جمهوری ترکیه که ادعا می شود ، احداث آن تا ده میلیارد لیره ترک هزینه در بر داشته است ، تبدیل به نماد تجمل و اسراف شده است.

جاندان در بیانیه کتبی که دیروز منتشر کرد با اشاره به برآوردهای کارشناسان اتاق معماران آنکارا درباره هزینه سنگین مراسم افطار ریاست جمهوری ترکیه تاکید کرد ، بر روی میز افطار 400 شاخه گل که از هلند وارد شده بود قرار داشت.
وی ارزش هر شاخه از این گل ها را 12 لیره ترک و معادل فطریه یک نفر در ترکیه اعلام کرد.

رئیس اتاق معماران آنکارا هشدار داد ، در آینده همه کسانی که در غارتگری در کاخ ریاست جمهوری ترکیه دست داشته اند باید در مقابل دستگاه قضایی پاسخ دهند.
روزنامه طرف نیز در خبری درباره ضیافت افطار رئیس جمهور ترکیه نوشت : اتاق معماران آنکارا ارزش میز و صندلی هایی را که در این مراسم از آن استفاده شد ، 6/5 میلیون لیره ترک اعلام کرده است. این مبلغ معادل حداقل دستمزد ماهانه 6 هزار و 689 کارگر و سه هزار برابر حقوق متوسط ماهانه یک کارگر معدن در ترکیه است.

5252

کد N867994