سیدعلی طاهری:

سازمان ملل باید از دست کشورهای زورگو خارج شود

تروريسم,شهدای ترور

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس نهم گفت: اگر ملت‌ها در جریان پیگیری‌ها و اقدامات جمهوری اسلامی در امر مبارزه با تروریسم قرار بگیرند، بسیار موثر خواهد بود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی طاهری با اشاره به رفتار دوگانه غرب در امر مبارزه با تروریسم گفت: جمهوری اسلامی تنها کشوری است که به شدت از ترور و تروریسم آسیب دیده اما متاسفانه به دلیل این‌که مجامع قانون‌گذاری دنیا دست کشورهای زورگو، سلطه‌گر و حامی تروریسم است، به حمایت از ترور و تروریسم متهم می‌شویم.

وی با ابراز تاسف از مغالطه کشورهای غربی در مسئله مقاومت و ارتباط آن با تروریسم گفت: وقتی دفاع مردم مظلوم فلسطین از کیان خود در نظر صهیونیست‌ها و غربی‌ها در حکم تروریسم نهادینه می‌شود و حمایت‌های فکری و معنوی جمهوری اسلامی ایران از آن‌ها در حکم حمایت از تروریست‌ها تلقی می‌شود، چه توقعی دارید که سایر رفتارهای این کشورها از سر انسانیت و حقوق بشر و مبارزه با تروریسم باشد.

وی گفت: تلاش‌های خوبی توسط خانواده شهدای ترور و دولتمردان از نظر حقوقی انجام شده است، اما دنیای امروز دنیای حمایت از رفتارهای غیرانسانی است.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر آمار دقیق و وضعیت حاکم بر خانواده شهدای ترور که جزو اسناد محکم به شمار می‌رود، به مجامع بین‌المللی ارائه شود و اگر این مجامع با بی‌طرفی این اسناد را بررسی کنند، قطعا تصدیق می‌کنند که شهروندان ایرانی اصلی‌ترین قربانیان تروریسم در جهان هستند اما متاسفانه تا مادامی که مجامع بین‌المللی ابزاری در دست زورگویان باقی بمانند، شاهد تداوم بی‌عدالتی‌ها در برخورد با کشورهای مستقل خواهیم بود.

وی ادامه داد: البته نباید فراموش کرد که با ترکیب فعلی مجامع بین‌المللی به ویژه ترکیب فعلی شورای امنیت این مجامع به ابزاری در دست قدرت‌های زورگو و ستمگر مبدل شده‌اند و نمی‌توان امید چندانی به آن‌ها داشت.

وی اجماع کشورهای مستقل برای خروج شورای امنیت از دست قدرت‌های زورگو را خواستار شد و افزود: کشورهای قربانی ترور و در راس آن‌ها جمهوری اسلامی ایران باید از طریق سازمان ملل، این ابزار را از دست کشورهای حامی تروریسم بگیرد. اگر کشورهای قربانی تروریسم و سایر کشورهای جهان پای کار بیایند و از ایران پشتیبانی کنند، تحقق این مسئله دور از ذهن نیست.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: باید سازمان ملل توسط کشورهای مستقل از دست قدرت‌های زورگو که به انسانیت، حقوق بشر و دفاع از آزادی تظاهر می‌کنند، خارج شود. البته عملیاتی شدن این مهم تا حدی توسط جنبش غیرمتعهدها که تعداد قابل توجهی کشور را تحت پوشش دارد، مهیاست اما تا مادامی که اکثریت اعضای شورای امنیت زیر سلطه کشورهای زورگو قرار دارند اتفاق خاصی در مبارزه با تروریسم و برقراری امنیت در کشورهای مختلف نمی‌افتد.

وی در پیشنهادی گفت: راه‌کار این است که اولا، محل سازمان ملل از کشوری که خودش حامی و پرورش‌دهنده تروریسم است، خارج شود و به کشوری که به این مسائل آلوده نیست، انتقال یابد. ثانیا، شورای امنیت از این ترکیب ظالمانه خارج شود و ترکیبی از کشورهای مستقل به عضویت آن درآیند تا بتوان برای امنیت جهانی فکری اساسی کرد.

وی در پیشنهاد دیگری به برگزارکنندگان دومین کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور گفت: برای عملیاتی شدن شعار مبارزه با تروریسم خوب است که برگزارکنندگان این کنگره تا جایی که می‌توانند کشورهای مختلف را به این کنگره دعوت کنند و از کشورها فقط به دولت‌ها بسنده نکنند. ملت‌ها اگر در جریان پیگیری‌ها و اقدامات جمهوری اسلامی قرار بگیرند، بسیار موثر خواهند بود.

طاهری تاکید کرد: اطلاع ملت‌ها از اقدامات و پیگیری‌های ایران در مسیر مبارزه با تروریسم موجب تکان‌خوردن دنیا می‌شود.

وی با دروغ دانستن مبارزه آمریکا و کشورهای عضو ائتلاف ضدداعش با تروریسم، گفت: در مسئله بی‌رغبتی غرب از حضور ایران در ائتلاف ضد داعش باید گفت جمهوری اسلامی با کشورها و مجامع بین‌المللی با منطق روشنی در مبارزه با تروریسم روبرو نیست.

انتهای پیام

کد N867792