آمریکا نگرانی جدی خود را در مورد امنیت فضای سایبری به چین اعلام کرد

آمريكا,چین

دولت واشنگتن در حالی حمله سایبری اخیر علیه این کشور را یک چالش جدی می‌داند و بر این مساله تاکید کرده که باید این مساله مهم مورد بحث قرار گیرد که دو کشور مذاکرات سالانه‌ای را با هدف حفظ همکاری‌ها برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، در گفت‌وگوی اقتصادی و استراتژیک میان دولت‌های واشنگتن و پکن در آمریکا دو طرف درباره روابط سازنده به بحث پرداخته و چین اعلام کرد که دو طرف باید اختلافات را کنار گذاشته و از رفتارهای مقابله‌ای پرهیز کنند.

اما تنش‌ها بر سر مسائل امنیتی همچون حملات سایبری علیه کامپیوترهای آمریکا که مقام‌های دولت واشنگتن عامل آن‌ را هکرهای چینی می‌دانند و همچنین ادعای ماکیت دریای چین جنوبی توسط دولت پکن، تلاش‌ها را برای تعمیق روابط تجاری و اقتصادی تهدید کرده است.

"جک لیو"، وزیر خزانه داری آمریکا در این نشست که بیش از 400 مقام چین و هشت تن از وزرای کابینه دولت واشنگتن در آن حضور داشتند، گفت: دولت آمریکا در حیطه امنیت سایبری همچنان نگران است. ما همچنان نگران سرقت سایبری مورد حمایت دولت چین هستیم. کارخانجات و شرکت‌های آمریکایی هدف این حملات سایبری بوده‌اند.

جو بایدن، معاون باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا نیز گفت: دو طرف ممکن است تمام اختلافاتشان را نتوانند در این نشست‌ها برطرف کنند. این نشست از روز دوشنبه آغاز شده و تا امروز (چهارشنبه) ادامه می‌یابد.

معاون نخست وزیر چین نیز گفت: اختلافات را باید با دورنما، مسولیت پذیری و احترام به یکدیگر حل و فصل کنیم.

در این مذاکرات همچنین نگرانی‌های واشنگتن درباره قدرت نمایی چین شامل تسلط بر اوضاع مالی جهانی مطرح شد.

انتهای پیام

کد N867694