فلسطین فردا اولین پرونده جنایات اسرائیل را به دادگاه کیفری می‌دهد

فلسطين

وزیر خارجه فلسطین فردا (پنج شنبه) نخستین پرونده جنایت‌های رژیم صهیونیستی را به دادستان کل دادگاه کیفری بین‌الملل تحویل می‌دهد.

وزیر خارجه فلسطین فردا (پنج شنبه) نخستین پرونده جنایت‌های رژیم صهیونیستی را به دادستان کل دادگاه کیفری بین‌الملل تحویل می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری شبکه المنار، مصطفی البرغوثی، عضو کمیته عالی پیگیری پرونده‌های فلسطین در دیوان کیفری بین‌الملل گفت: نخستین ابلاغیه تشکیلات خودگردان فلسطین که فردا (پنج شنبه) به فاتو بن سودا، دادستان کل دادگاه کیفری بین‌المللی تحویل داده می‌شود شامل یک سند کامل از سوی فلسطین و اسناد نهادهای مدنی و نهادهای حقوقی بین‌المللی در خصوص سه پرونده شهرک سازی، حمله اخیر اسرائیل به غزه و مساله اسرای فلسطینی است.

وی افزود: این اسناد به دادگاه کیفری بین‌الملل ارائه می‌شود تا تحقیقاتش را در خصوص جنایت‌های اسرائیل آغاز کند. اگر دادگاه به تصمیم به آغاز تحقیقات جنایی نگیرد طرف فلسطینی درخواست رسمی را برای تحقیقات ارائه خواهد کرد.

البرغوثی ادامه داد: بعید می‌دانم که دادگاه از انجام تحقیقات فرار کند و باید دانست که صرف اتخاذ تصمیمی برای آغاز تحقیقات موجب از بین رفتن حمایت بین‌المللی از اسرائیل تا ابد می‌شود.

فلسطینی‌ها که همواره از سوی اسرائیل مورد ظلم و ستم واقع شده و اراضی‌شان اشغال شده است برای عضویت در دیوان کیفری بین‌المللی جهت محاکمه اسرائیل تلاش زیادی کردند. فلسطین آوریل گذشته عضو دیوان کیفری بین‌المللی شد و اکنون اقدامات خود را برای محاکمه رژیم صهیونیستی به خاطر جنایت‌هایشان علیه مردم فلسطین آغاز کرده است.

انتهای پیام

کد N867599