رئیس پارلمان عراق خواهان بسیج عمومی برای مقابله با داعش شد

سیاسی

رئیس پارلمان عراق ضمن تاکید بر اینکه داعش همچنان یک چالش و خطر برای کشورش محسوب می‌شود خواهان بسیج عمومی برای مقابله با این گروه تروریستی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، سلیم جبوری، رئیس پارلمان عراق در سخنرانی خود در جمع نمایندگان عراقی گفت: داعش همچنان چالش و خطری برای تعدادی از استان‌های کشور است برای همین باید ساکنان این استان‌ها را برای مقابله با تروریست‌ها به سلاح مجهز کرده و آن‌ها را آموزش دهیم.

وی خواهان بسیج عمومی برای مقابله با پیشروی داعش در عراق شد و گفت: بسیج عمومی باید از طریق تکمیل عملیات آموزش داوطلبان مردمی و الحاق عشایر به این عملیات در استان‌های تحت اشغال صورت بگیرد.

رئیس پارلمان عراق تصریح کرد: واشنگتن آمادگی خود را برای افزایش تعداد مربیان و ایجاد پایگاه نظامی برای آموزش داوطلبان جهت مقابله با داعش اعلام کرده است و در حال حاضر 500 تن از این داوطلبان دوره آموزش نظامی را گذارنده‌اند.

توماس وایلدی، رئیس هیات ستاد مرکز فرماندهی مشترک ائتلاف ضد داعش اخیرا اعلام کرده که نظامیان آمریکایی در پایگاه هوایی "التقدم" در استان الانبار به طور مستقیم آموزش تعدادی از نیروهای عشایر سنی را آغاز کرده‌اند.

تروریست‌های داعش بخش اعظمی از استان نینوا و الانبار و مناطقی از صلاح الدین را اشغال کرده‌اند. نیروهای عراقی تاکنون عملیات‌های موفقیت آمیزی را با آزادسازی دیالی، شهر تکریت و بخش‌های دیگری از صلاح الدین پشت سر گذاشته‌اند و در حال حاضر نیز مشغول عملیاتی علیه داعش در الانبار هستند اما روند این عملیات به کندی پیش می‌رود.

انتهای پیام

کد N867550