معاون فرهنگی قوه قضاییه:

اساس آیین اسلام، احترام به ادیان دیگر است

هفته قوه قضاییه

معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: آیین اسلام اساس خود را بر مبنای احترام به ادیان دیگر بنا نهاده است و از ادیانی که دارای اصالت هستند حمایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه در جلسه مشترک معاونین فرهنگی و حقوقی قوه قضاییه با نمایندگان اقلیت‌های مذهبی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آیین اسلام آیینی است که اساس خود را بر مبنای احترام به ادیان دیگر نهاده است، البته این احترام مشمول ادیانی می‌شود که دارای اصالت هستند که در این صورت اسلام از آن‌ها حمایت می‌کند.

وی ادامه داد:‌ آیین اسلام بقای ادیانی که دارای اصالت هستند را تداوم داده و در عین حال آن‌ها را دعوت به تفکر و تعقل در مسائل دینی می کند و بنایش این است که آزادی عمل و آزادی انتخاب اقلیت را به رسمیت بشناسد و همچنین هیچ گاه بنایی به اجبار نداشته است.

معاون فرهنگی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در گوشه و کنار جهان شاهد اجبارها و خشونت‌هایی هستیم که به اسم اسلام انجام می شود و می بینیم که این گونه رفتارها از دین اسلام دور است. درواقع این گونه خشونت‌طلب‌ها مشخص است با چه هدفی صورت میگیرد، آنها می‌خواهند نام زیبای اسلام را زشت جلوه دهند تا این گرایش عظیمی که در سطح جهان نسبت به اسلام وجود دارد از بین برود.

صادقی تصریح کرد: هدف ما همزیستی مسالمت‌آمیز با اقلیت‌های دینی است که این همزیستی به بهترین وجه جریان داشته و اگر بخواهیم صفحاتی از تاریخ را ورق بزنیم در رابطه با این موضوع گفتنی‌ها بسیار است.

وی با بیان اینکه اقلیت های مذهبی راستین در فعالیت‌های خود دارای آزادی هستند گفت: در کنار اقلیت‌ها و مذاهب راستین ادیان دروغین پدید آمد که فاقد ریشه هستند و جمهوری اسلامی ایران آن‌ها را به رسمیت نمی‌شناسد. آیین یهود، آیین مسیح و آیین زرتشت جزء سه آیین بزرگی بوده و پیروانی دارند و برای ما محترم هستند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه در رابطه با وهابیت گفت: وهابیت خود را به عنوان آیین جدید معرفی کرد و دربرگیرنده حمایت‌هایی از سوی رژیم‌های جعلی شد که باید گفت ما نمی‌توانیم آن‌ها را بپذیریم. در واقع آن‌ها با اهداف و اغراض سیاسی پدید می آیند که معمولا دست پرورده استعمار هستند و باید بین آیین‌های راستین و آیین‌های دروغین تفاوت وجود داشته باشد.

انتهای پیام

کد N867172