۱
در واکنش به گزارش سازمان ملل؛

کاخ سفید: اسرائیل حق دارد از خود دفاع کند

  • ۲۶بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه

کاخ سفید در واکنش به گزارش سازمان ملل درباره جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در جنگ غزه، بار دیگر بر حمایت خود از این رژیم تاکید و اعلام کرد: اسرائیل حق دارد از خود دفاع کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از رادیو "سوا" آمریکا، جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید در واکنش به گزارش سازمان ملل و اتهام این رژیم به ارتکاب جنایات جنگی در جنگ اخیر غزه، گفت: واشنگتن سال گذشته و در جریان جنگ غزه حمایت خود از حق اسرائیل در دفاع از خود را اعلام و نیز نگرانی شدید خود را از سرنوشت ساکنان غزه که در درگیری‌ها گرفتار شده‌اند ابراز کرد.

وی افزود: در زمان جنگ آمریکا همه طرف‌ها را به تلاش برای حمایت از شهروندان بی‌دفاع و حفظ جان آنان تشویق کرد.

کمیته مستقل حقیقت یاب سازمان ملل روز دوشنبه نتایج تحقیقات خود را در گزارشی درباره جنایت‌ های جنگی اسرائیل در جنگ اخیر غزه منتشر و تاکید کرد که اسرائیل مرتکب اقداماتی شده که می‌توان آن را "جنایت جنگی" دانست. در همین راستا جنبش حماس در بیانیه‌ای از این گزارش استقبال و اعلام کرد: این گزارش به منزله محکومیت صریح رژیم اشغالگر و مستلزم محاکمه رهبران این رژیم در مقابل دیوان کیفری بین‌المللی و تمامی دادگاه‌های بین‌الملل به دلیل جنایت‌هایشان علیه مردم غزه است. در مقابل بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از این گزارش انتقاد کرده و آن را "جانبدارانه" خواند. وی مدعی شد که اسرائیل هرگز جنایت‌های جنگی مرتکب نشده است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.