بررسی تحولات منطقه و جهان در نشست اتحادیه اروپا با بان کی مون

اتحاديه اروپا

وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه نشستی را درخصوص مسائل مهم منطقه‌ای و بین المللی از جمله اوضاع سوریه، عراق و لیبی برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه الاتحاد امارات، وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست خود در لوکزامبورگ به بررسی مهمترین پرونده‌های منطقه‌ای و جهانی از جمله اوضاع سوریه، عراق و لیبی و نتایج مذاکرات اخیر صلح یمن در ژنو پرداختند.

در این نشست که به ریاست فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا برگزار شد، حاضران هشدار دادند که خلأ ریاست جمهوری در لبنان که زمان آن طولانی شده است و وضعیت رکود نهادها در لبنان، پیامدهای وخیمی برای این کشور از لحاظ سیاسی و اقتصادی دارد.

وزرای خارجه عضو اتحادیه اروپا در نشست لوکزامبورگ از طرف‌های سیاسی لبنان خواستند تا تلاش خود را برای انتخابات رئیس جمهور جدید کنند و منافع عالی کشور و ثبات را فراتر از مسائل حزبی مد نظر قرار دهند.

آنها در نشست خود همچنین آغاز مرحله نخست عملیات نظامی اروپایی در دریای مدیترانه برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی را مورد بررسی قرار دادند.

وزرای این اتحادیه همچنین برای اولین بار نشستی را با بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل جهت بررسی هماهنگ تحرکات میان اتحادیه اروپا و سازمان ملل در قبال مسائل بین‌المللی مختلف و همچنین اوضاع سوریه، عراق و لیبی برگزار کردند.

در پی این دیدار موگرینی اعلام کرد که میان اتحادیه اروپا و سازمان ملل هماهنگی "قوی" در خصوص بحران‌های سوریه، لیبی، یمن و مساله فلسطین وجود دارد و در این دیدار مساله اعزام هیاتی از اتحادیه اروپا به دریای مدیترانه مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N866883