راهبان بودایی خواهان ممنوعیت حجاب برای دختران میانماری شدند

گروهی از راهبان با نفود بودایی در کنفرانسی خواهان اعمال ممنوعیت استفاده از حجاب برای دختران دانش آموز شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته بیزنس تایمز، در کنفرانسی در یانگون، میانمار که توسط سازمان حفاظت از مذهب و نژاد برگزار شد، گروهی از راهبران با نفوذ اعلام کردند که استفاده روسری با نظم و مقررات مدرسه مغایرت دارد.

روهینجا، اقلیت مسلمان در میانمار به عنوان شهروندان این کشور به رسمیت شناخته نمی‌شود و اکثرا هدف حملات خشونت بار و بردگی قرار می‌گیرد.

موزه هولوکاست آمریکا آزار و اذیت علیه این اقلیت مذهبی در میانمار را نسل کشی می‌داند.

در کنفرانس اخیر در یانگون 1300 راهب بودایی شرکت کرده و فهرستی از پیشنهادها و توصیه‌ها را برای دولت میانمار که یکشنبه منتشر شد ارایه کردند.

آن‌ها در این فهرست آورده‌اند: ما صریحا خواستار ممنوعیت استفاده از حجاب برای دانش آموزان مسلمان در مدارس دولتی و کشتار حیوانات بی‌گناه در اعیاد مذهبی‌شان هستیم. قربانی حیوانات توسط مسلمانان مغایر با عقاید بودایی‌هاست.

کنفرانس گروه راهبان با نفوذ بودایی به نام "ما با تا " در ژوئن 2013 و در بحبوحه خشونت‌های گسترده علیه مسلمانان توسط بوداییان قانون شکن شکل گرفت.

پیشنهاد این گروه در ممنوعیت استفاده از حجاب توسط دختران مسلمان دانش آموز احتمالا باعث خشم جوامع مسلمان از سیستم آموزشی میانمار می‌شود.

موزه هولوکاست آمریکا اعلام کرده، دولت میانمار قبلا از تحصیل 60 هزار دانش آموز روهینجایی ممانعت به عمل آورده بود.

دیوید متسیون، محقق ارشد درباره حقوق بشر برمه به روزنامه گاردین گفت: این گروه از راهبان بودایی نیروهای سیاسی غیرمسئول و متکبری هستند که دیدگاه‌های افراطی مذهبی و اجتماعی دارند و به عنوان ستون پنجم مذهب بودا به اعمال منافع اقتصادی و سیاسی شبهه دار می‌پردازند.

انتهای پیام

کد N866553