آماده باش نیروهای امنیتی الجزایر در پی تهدیدات القاعده

الجزاير

به دنبال تهدید تندروها به گرفتن انتقام مرگ رهبر القاعده در "شبه جزیره عرب" دستگاه‌های امنیتی الجزایر تدابیر شدید امنیتی را اتخاذ کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت روزنامه مصری الیوم السابع، منابع امنیتی در الجزایر اعلام کرده‌اند که آماده باش امنیتی در این کشور پس از آن صورت گرفت که "عبدالمالک درودکال"، رهبر القاعده در کشورهای مغرب اسلامی در فایل صوتی تهدید کرد که انتقام "ناصر الوحیشی"، رهبر القاعده در شبه جزیره عرب را می‌گیرد.

به گفته این منابع دستگاه‌های امنیتی الجزایر تهدید درودکال را جدی گرفته و تدابیر امنیتی شدیدی را اتخاذ کرده‌اند. این تدابیر امنیتی شامل پایگاه‌ها و چاه‌های نفت در جنوب الجزایر می‌شود که شرکت‌های غربی در آنجا فعالیت دارند.

پایگاه‌های نزدیک به تروریست‌ها طی چند ساعت گذشته فایل صوتی منسوب به "درودکال" معروف به "ابومصعب عبدالودود" را منتشر کردند که وی در آن کشته شدن ناصر الوحیشی را تسلیت گفته و تاکید می‌کند: "امروز روز گریستن نیست. بلکه روز تجدید بیعت است."

وی آمریکا را تهدید کرده و می‌گوید: "ما هیچ گاه آرام نمی‌گیریم مگر زمانی که زمین را از آخرین سرباز آمریکایی پاکسازی کنیم و ریشه آخرین پایگاه نظامی آمریکایی را از خاک خود از رباط تا جاکارتا از بین ببریم."

القاعده در شبه جزیره عرب سه شنبه گذشته کشته شدن ناصر الوحیشی در حمله هوایی آمریکا در یمن را تایید کرد.

الوحیشی مرد شماره دو القاعده محسوب می‌شد وی مشاور شخصی اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده بوده است.

انتهای پیام

کد N866498