اوباما میزبان آمریکایی‌های مسلمان در مراسم افطار کاخ سفید

ایسنا نوشت:

رئیس جمهوری آمریکا در مراسم افطاری کاخ سفید گفت که آمریکایی‌ها با هدفگیری هر دین و گروه اقلیتی مخالفند و در این راستا در کنار یکدیگر به صورت متحد ایستاده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه شب در کاخ سفید میزبان آمریکایی‌های مسلمان در مراسم افطار بود. وی در جمع حدود 40 تن از اعضای جامعه دیپلماتیک و برخی از اعضای کنگره گفت: ما تاکید داریم که دین ما هرچه باشد، همگی یک خانواده هستیم.

در میان میهمانان چهره‌های جوانی از جمله سامانتا الوف که به دادگاه عالی آمریکا رفت تا از حق خودش برای پوشیدن روسری دفاع کند، دیده می‌شد. وی که سال 2008 یک نوجوان 17 ساله بود، برای یافتن شغل در یک فروشگاه محصولات کودکان در اوکلاهاما با حجاب رفته بود و درخواست وی رد شد.

اوباما درباره الوف گفت: او مصمم بود تا از حق خودش برای داشتن حجاب دفاع کند، او می‌خواست تا همانند افراد دیگری از فرصت‌های مشابه برخوردار باشد. او تمام مسیرها را در دادگاه عالی پیمود؛ کاری که من در سن او انجام ندادم و پیروز شد.

اوباما همچنین درباره سه زن مسلمان جوانی که دهم فوریه در کارولینای شمالی کشته شدند و نیز کشته شدن 9 عضو کلیسای سیاهپوستان در هفته گذشته در کارولینای جنوبی صحبت کرد. وی گفت: ما به عنوان یک آمریکایی تاکید داریم که هیچ کس نباید به دلیل اینکه چه کسی است، چه شکلی است، چه کسی را دوست دارد و اینکه چگونه عبادت می‌کند، هدف گرفته شود. ما علیه این اقدامات تنفرآمیز کنار یکدیگر به صورت متحد ایستاده‌ایم.

52261

کد N866467