توصیه‌های آیت‌الله یزدی به شهردار و اعضای شورای شهر قم

مجلس خبرگان,قم

رئیس و اعضای شورای اسلامی و شهردار جدید قم با آیت الله یزدی، رئیس مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، در این دیدار که در محل دبیرخانه مجلس خبرگان برگزار شد رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر قم به اتفاق سقائیان نژاد شهردار جدید قم با آیت الله یزدی دیدار و درباره مسائل شهر مقدس قم بحث و تبادل نظر کردند.

آیت الله یزدی، رئیس مجلس خبرگان رهبری، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان در این ماه شریف با ابراز خرسندی از انتخاب آقای سقائیان نژاد به عنوان شهردار شهر کریمه اهل بیت از تلاشهای دست اندرکاران تشکر و قدردانی کرد.

رئیس مجلس خبرگان سپس با اشاره به موقعیت ویژه و حساس شهر مقدس قم به عنوان شهر خون و قیام با رهبری امام خمینی(ره) بر علیه رژیم ستمشاهی و استقرار پایه های انقلاب اسلامی در این شهر خاطر نشان ساخت:« موقعیت شهر قم در دید جهانیان به دلیل وجود حوزه علمیه و قیام امام راحل به عنوان یک عالم دینی با دست خالی علیه نظامی که از پشتیبانی استکبار جهانی برخوردار بود متفاوت از یک شهر معمولی و یا حتی یک شهر توریستی است. نگاه گردشگران و توریست ها به شهر قم با نگاه آنان به شهرهایی مثل اصفهان و شیراز که از آثار فرهنگی و باستانی فراوانی برخوردارند فرق می کند».

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همچنین با اشاره به سخنرانی حضرت امام در فیضیه علیه شاه، خطاب به شهردار قم افزود: «غالب توریست های خارجی در بازدید از قم به دنبال کاشی‌کاری یا بناهای تاریخی در این شهر نیستند، بلکه آنها راز موفقیت امام در اضمحلال رژیم شاهنشاهی پهلوی و استقرار نظام اسلامی و احیای اسلام ناب محمدی را در قم جستجو می کنند و شما نیز به عنوان شهردار این شهر باید با توجه به این راز فرهنگی و فراموش نکردن تاریخ انقلاب اسلامی به دنبال زنده نگاه داشتن چهره اسلامی حاکمیت در قم باشید».

آیت الله یزدی سپس به حقیقت معنوی نهفته در قم اشاره کرد و گفت:« شهر مقدس قم به دلیل وجود بارگاه ملکوتی حضرت معصومه سلام الله علیها و مسجد مقدس جمکران هر روز و هر هفته شاهد حضور زائرین فراوانی از سرتاسر کشور و حتی خارج از کشور می باشد به گونه ای که این حضور در ایام نیمه شعبان میلیونی گزارش می شود و نیز به دلیل وجود حوزه علمیه، مراکز علمی و حضور مراجع عظام تقلید و علما از قم یک چهره خاص و موقعیت ویژه ساخته است لذا ارائه خدمات مناسب شهری به شهروندان و زائران در راستای حفظ و تقویت این جایگاه برجسته باید از اولویت های شهرداری قم باشد».

رئیس مجلس خبرگان رهبری در پایان ضمن آرزوی توفیق برای شهردار، چند توصیه نیز به وی داشت که اهم انها عبارت بودند از عمل به وظایف محوله بر اساس شرح وظایف مصوب شهرداری،داشتن نگاه ویژه به مناطق محروم و حاشیه نشین شهر، پرهیز از تساهل و تسامح و عدم توجه به اعمال نفوذها و مقدم داشتن رضایت الهی و مصلحت عموم بر رضایت افراد یا نهادهای خاص، رعایت اصول و ضوابط شهرسازی بر اساس سیاست های کلی کشور، گره گشایی از مشکلات مردم و رعایت حرمت ارباب رجوع.

در این دیدار بیاتی رئیس شورای اسلامی شهر قم گزارشی از روند انتخاب سقائیان نژاد شهردار سابق اصفهان به عنوان شهردار جدید قم در شورا و اخذ 19 رأی موافق و یک رأی ممتنع از سوی اعضای شورا ارائه داد گفت: « کسب این تعداد رأی برای فردی به عنوان شهردار در کل کشور سابقه نداشته و به نوعی رأیی استثنایی محسوب می شود».

وی افزود:« ما در این جلسه از خدمات شایسته آقای دلبری شهردار سابق قم برای این شهر قدردانی می کنیم، به هر حال ایشان به دلیل کسالت دیگر امکان خدمت رسانی در این منصب را نداشت لذا استعفایش در شورا پذیرفته شد. اما معتقدیم انتخاب آقای سقائیان نژاد به عنوان شهردار جدید قم با سابقه درخشانی که در شهرداری اصفهان داشتند در ایام مبارک نیمه شعبان می تواند از الطاف حضرت بقیة الله و کریمه اهل بیت حضرت معصومه علیها السلام به این شهر مقدس و مردم شریف این شهر باشد و ما به عنوان نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر از این انتخاب خود به درگاه خداوند شکرگزاریم».

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سوابق علمی و اجرایی سقانیان نژاد اظهار داشت: « شورای اسلامی شهر در دوره چهارم، تعامل خوبی با استانداری و دستگاههای اجرایی دیگر استان دارد و انتخاب آقای سقائیان نژاد با سابقه درخشان علمی و اجرایی به عنوان بهترین گزینه شهرداری قم حاصل همین تعامل و همکاری شورا با سایر دستگاهها می باشد».

در انتهای این دیدار، شهردار و رئیس شورای شهر از رهنمودهای سازنده آیت الله یزدی قدردانی کردند.

انتهای پیام

کد N866412