آلمان خبرنگار الجزیره را آزاد کرد

آلمان

آلمان مجری و خبرنگار شبکه خبری الجزیره را که دو روز پیش به دستور مقامات مصری در فرودگاه برلین بازداشت شده بود، آزاد کرد.

آلمان مجری و خبرنگار شبکه خبری الجزیره را که دو روز پیش به دستور مقامات مصری در فرودگاه برلین بازداشت شده بود، آزاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادستانی آلمان در بیانیه کوتاهی اعلام کرده است که هرگز برای اخراج احمد منصور، خبرنگار، مجری و تهیه کننده مصری از این کشور تلاش نخواهد کرد و به دلیل مسائل حقوقی و نگرانی‌های سیاسی احتمالی وی را آزاد کرده است.

دادستانی آلمان جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نکرده است.

احمد منصور 52 ساله که دارای تابعیت مصری و انگلیسی است روز شنبه براساس حکم جلبی که مصر آن را صادر کرده بود در فرودگاه برلین بازداشت شد.

دادگاه مصر سال 2014 حکم حبس احمد منصور را به اتهام شکنجه یک وکیل در میدان التحریر در سال 2011 صادر کرده بود.

در همین راستا احمد منصور در سخنانی اعلام کرد که پس از تصمیم مقامات آلمانی برای آزادی وی، برای بازجویی با دادستان کل آلمان دیدار نکرده است و تصمیم آزادی پس از نشست دولت آلمان گرفته شده است.

منصور تاکید کرد که روز یکشنبه چند ساعت در مقابل قاضی پرونده‌اش حاضر شده و قاضی به او گفته است که به دلیل سیاسی بودن مساله نمی‌تواند او را آزاد کند.

وی افزود: اما دولت با فشارهای سیاسی داخلی مواجه شد و طی نشست روز دوشنبه این مساله را بررسی کرد و تصمیم به آزادی من گرفت.

منصور تاکید کرد: صبح امروز (سه شنبه) دولت آلمان با بحران مواجه خواهد شد چرا که یکی از روزنامه‌ها گزارشی را منتشر خواهد کرد که در آن آمده است "دولت مصر در ماه جاری میلادی دوبار بازداشت احمد منصور را به محض رسیدنش به خاک آلمان خواستار شده و وزارت خارجه، دادگستری و پلیس آلمان با تحویل منصور به دولت مصر موافقت کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N866288