درگیری مجدد پلیس رژیم صهیونیستی با یهودیان اتیوپیایی تبار در تل‌آویو

رژيم صهيونيستي

پلیس رژیم صهیونیستی روز دوشنبه با دهها نفر از یهودیان اتیوپیایی تبار (فلاشا) که در اعتراض به خشونت پلیس علیه خود در تل آویو تظاهرات کرده بودند، درگیر شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از ایلاف به نقل از شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی، این درگیری ها پس از آن آغاز شد که تظاهرکنندگان به میدان اسحاق رابین در وسط شهر تل آویو حمله کردند.

این منبع صهیونیستی خاطرنشان کرد که پلیس رژیم صهیونیستی پس از درگیری‌های شدیدی که با یهودیان اتیوپیایی تبار داشت، تعدادی از تظاهرکنندگان را بازداشت کرد.

عناصر پلیس اسرائیل در این درگیری‌ها با باتوم های برقی تظاهرکنندگان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و یهودیان فلاشا هم با پرتاب بطری‌های خالی و سنگ به آنها پاسخ دادند. هنوز خبری درباره آمار کشته‌ها و یا زخمی‌های این درگیری‌ها منتشر نشده است.

این درگیری‌ها پس از آن آغاز شد که صدها نفر از یهودیان اتیوپیایی تبار دوشنبه شب گذشته در شهر تل‌آویو واقع در وسط اسرائیل در اعتراض به نژاد پرستی و خشونت پلیس رژیم صهیونیستی علیه خود تظاهرات کردند. تظاهرکنندگان شعارهایی در ارتباط با عدالت و محاکمه عاملان اعمال خشونت علیه خود سر دادند.

رئووین ریولین رئیس رژیم صهیونیستی اخیرا طی اظهاراتی به این واقعیت اعتراف کرده بود که جامعه صهیونیستی نتوانسته است یهودیان فلاشا را در دورن خود بپذیرد.

یهودیان اتیوپیایی تبار پلیس و نهادهای رسمی رژیم صهیونیستی را به تبعیض میان خود و دیگر یهودیان متهم می کنند. آنها 3 سال پیش نیز در اعتراض به خودداری برخی موسسات آموزشی این رژیم از ثبت نام فرزندان شان همانند فرزندان دیگر یهودیان تظاهرات کرده بودند.

آمارهای رسمی نشان می‌دهد که جمعیت یهودیان اتیوپیایی تبار در رژیم صهیونیستی 125 هزار و 500 نفر است که براساس اطلاعات پایگاه اطلاع‌رسانی یهودیان اتیوپیایی اسرائیل، 5400 نفر از آنها در ارتش خدمت می‌کنند.

جمعیت رژیم صهیونیستی تقریبا 8 میلیون و 345 هزار نفر است که 6 میلیون و 251 هزار نفر از آنها (یعنی 74 درصد) را یهودیان و یک میلیون و 730 هزار نفر (20.7 درصد) را عرب ها تشکیل می دهند. 364 هزار نفر از ساکنان فلسطین اشغالی هم مسیحیان غیر عرب هستند.

انتهای پیام

کد N866244