حفر خندق در مرزهای مصر با نوار غزه

مصر

ارتش مصر به بهانه جلوگیری از قاچاق و جهت ارتقای امنیت در منطقه حائلی که از حدود چند ماه قبل در مرز با نوار غزه ایجاد کرده، خندقی را در مرزهای سینای شمالی با غزه حفر کرد.

ارتش مصر به بهانه جلوگیری از قاچاق و جهت ارتقای امنیت در منطقه حائلی که از حدود چند ماه قبل در مرز با نوار غزه ایجاد کرده، خندقی را در مرزهای سینای شمالی با غزه حفر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، منابع امنیتی اعلام کردند ارتش مصر دراستان سینای شمالی و در فاصله دو کیلومتری مرزهای خود با غزه خندقی به عمق 20 متر و عرض 10 متر حفر کرده که نیروهای گارد مرزی در امتداد آن مستقر شده‌اند و در آن مسیر عبور خودروها و عابران مشخص شده است.

حفر این خندق به ارتش مصر کمک می‌کند کانال‌هایی را که گفته می‌شود برای قاچاق استفاده می‌شوند و مقامات مصری آنها را خطری برای کشور می‌دانند زیر نظر بگیرند. منابع مذکور تاکید کردند با اتمام حفر این خندق دیگر هیچ خودرو و یا عابری نمی‌تواند به غیر از این مسیر از مسیر دیگری در نوار مرزی عبور و مرور کند.

برخی از ساکنان استان سینای شمالی با انتقاد از این طرح، آن را موجب اختلال در عبور و مرورها و تخریب مزرعه‌هایشان دانستند.

پس از حملات تروریستی که سال گذشته علیه ارتش و نیروهای امنیتی مصر در منطقه سینا رخ داد و گروه تروریستی "انصار بیت‌المقدس" مسئولیت آن را برعهده گرفت، مقامات مصری پاییز سال گذشته شروع به ایجاد یک منطقه حائل کردند سپس حدود یک کیلومتر به عمق منطقه حائل امنیتی در مرزهای خود با غزه افزودند. برای ایجاد این منطقه صدها خانه در شهر رفح تخریب شدند. در همین راستا استاندار سینا در ابتدای سال جاری میلادی اعلام کرد که مسئولان مصری قصد دارند پس از تخریب کامل خانه‌ها در شهر رفح، شهر رفح جدیدی را برپا کنند.

قاهره نیز اعلام کرد که به ساکنان منطقه که خانه‌هایشان و مزارعشان تخریب شده خسارت می‌پردازد.

انتهای پیام

کد N866199