روسیه و تونس تاکید کردند:

لزوم حل بحران های منطقه بدون مداخله خارجی از طریق گفتگوهای ملی

سیاسی

روسیه و تونس بر گفتگوهای یکپارچه ملی و ضمانت رسیدن به یک توافق بدون مداخله خارجی، به عنوان تنها راه حل و فصل بحران یمن، سوریه، لیبی و دیگر کشورهای خاورمیانه تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سبأ نت، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه این کشور و محسن مرزوق مشاور سیاسی رئیس جمهور تونس در دیدار خود در مسکو بر حل و فصل بحران کشورهای یمن، سوریه، لیبی و دیگر کشورهای منطقه از طریق گفتگوهای ملی تاکید کردند.

وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: در این دیدار طرفین شرایط حاکم بر خاورمیانه و شمال آفریقا را بررسی کرده و بر ضرورت گسترش تلاش های بین المللی به منظور پشت سر گذاشتن درگیری ها در کشورهای منطقه و مبارزه با تهدید فزاینده تروریسم تاکید کردند.

در این بیانیه آمده است: مرزوق در دیدار خود با سرگئی لاوروف از نقش سازنده روسیه برای بازگرداندن ثبات و آرامش به منطقه قدردانی کرده است. این مطلب همچنین در نامه الباجی قائد السبسی رئیس جمهوری تونس به ولادیمیر پوتین همتای روسش مورد تاکید قرار گرفته است.

بر این اساس طرفین بر گفتگوهای ملی و رسیدن به توافق بدون مداخله طرف های خارجی به عنوان تنها راه حل مورد اطمینان جهت رسیدن به حل و فصل سیاسی بلند مدت در یمن، سوریه، لیبی و دیگر کشورهای منطقه تاکید کردند.