بیش از ۲۳۰ شهید و زخمی در نتیجه حملات سعودی ها به استان عمران یمن

سیاسی

تجاوز عربستان سعودی علیه یمن که از ۸۹ روز پیش شروع شده است منجر به شهادت ۸۰ شهروند و زخمی شدن دست کم ۱۵۰ نفر دیگر در استان عمران شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سبأ نت، شهر «حوث» یمن از لحاظ تعداد شهدا رتبه اول را به خود اختصاص داده و در نتیجه حملات کورکورانه عربستان به تأسیسات شهری و زیر ساخت ها، شمار شهدای آن به ۵۷ نفر و تعداد زخمی ها به ۷۰ نفر رسیده است.

بر این اساس جنگنده های عربستان سعودی مناطقی را در عمران، شهر حوث، العشه، القفله، بنی صریم، ریده و دیگر مناطق هداف قرار داده اند که بیشتر قربانیان در این مناطق افراد غیر نظامی، زنان و کودکان هستند.

همچنین هواپیماهای عربستان تأسیسات ملی و اماکن عمومی از جمله ساختمان های دولتی استان عمران را هدف قرار می دهند که این حملات باعث تخریب کامل ساختمان های دولتی در منطقه القفله و حرف سفیان و همچنین تخریب مراکز بهداشتی و مدارس شده است، علاوه بر این راه ارتباطی اصلی میان استان های عمران و صعده نیز به خاطر تخریب پل های مواصلاتی قطع شده است.

استان عمران به خاطر نبود دارو و تجهیزات پزشکی و بهداشتی در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و همچنین از بین رفتن امنیت غذایی به ویژه در میان گروه های ضعیف و ناتوان نیاز به کمک های فوری انسانی دارد.

این در حالی است که استان عمران حدود صد هزار آواره یمنی از استان صعده را در خود جای داده است که به اعتقاد سازمان های انسانی محلی و بین المللی یک بار اضافی بر دوش این استان به حساب می آید. 

گفتنی است استان عمران در تامین نیازهای اساسی مانند سرپناه، تغذیه، دارو، نیازهای انسانی به ویژه برای زنان و کودکان و افراد نیازمند ناتوان بوده و همانند دیگر استان های یمن با کمبود مواد سوختی، آب شرب محصولات کشاورزی و وسایل حمل و نقل روبرو است.