رایزنی تلفنی معاون ظریف و نماینده دبیرکل در امور یمن

در تماس تلفنی امروز اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده ویژه دبیرکل در امور یمن با دکتر امیرعبداللیهان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در خصوص آخرین تحولات یمن و گفتگوهای گروههای یمنی در ژنو رایزنی شد.

به گزارش خبرآنلاین معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان بر ضروت توقف فوری حملات نظامي علیه مردم یمن تاکید و اظهار داشت اگرچه سازمان ملل در این مرحله از مذاکرات موفق به برقراری آتش بس نگردید اما انتظار می رفت تلاش های جدی و فوری برای برقراری مناطق سبز در داخل یمن و تعیین بنادر و فرودگاه برای سرعت بخشیدن به عملیات ارسال كمك هاي انساندوستانه انجام می گرفت . دکتر امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران از تلاش های سازمان ملل در ارسال کمک های انساندوستانه و برگزاری گفتگوهای واقعی بین گروهها و احزاب یمنی حمایت می کند و معتقد است بحران یمن ، صرفا از مسیر سیاسی و گفتگو قابل حل است و راهکار دیگری ندارد . معاون وزیر امور خارجه در این گفتگوها آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای ارسال فوری کمک های بیشتر انساندوستانه از طریق سازمان ملل به سراسر يمن اعلام کرد .

الشیخ احمد نیز در این گفتگو تلاش های سازمان ملل در مذاکرات ژنو برای دستیابی به توافق بین گروه ریاض و گروه یمن تشریح کرد و اظهار داشت : در مذاکرات ژنو فاصله زیادی بین دیدگاههای دوطرف وجود داشت اما سازمان ملل بر ضرورت گفتگوها تاکید دارد . نماینده ویژه دبیرکل افزود: راهی جز گفتگو نیست و سازمان ملل همچنان به تلاش های خود برای دستیابی به توافق در مسیر گفتگوها و نزدیک کردن دیدگاهها ادامه می دهد . وی همچنین با تشکر از حمایت های جمهوری اسلامی ایران در پیگیری عملیات امدادرسانی به مردم آسیب دیده از جنگ در یمن ابراز امیدواری کرد تا راههای سبز امدادرسانی برای ارسال کمک های بشردوستانه به مردم یمن به نتیجه برسد. وي افزود كه سازمان ملل براي برقراري اتش بس، كمك هاي انساني و گفتگو تا حصول نتيجه تلاش خواهد كرد

4949

کد N866014