امارات درخواست رئیس‌جمهور فراری را نپذیرفت

العالم نوشت:

دولت امارات با درخواست مقامات فراری یمن مبنی بر بازداشت احمد علی پسر علی عبد الله صالح رئیس جمهور اسبق این کشور، مخالفت کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، پایگاه اینترنتی القدس العربی چاپ لندن به نقل از منابع آگاه نوشت: مقامات امارات با درخواست دولت [مستعفی] یمن مبنی بر بازداشت احمد علی پسر علی عبد الله صالح رئیس جمهور سابق این کشور که در حال حاضر مقیم ابوظبی است، مخالفت کرد.

به نوشته این روزنامه، منابع یاد شده اعلام کردند کشور امارات موضع خود را در قبال درخواست مقامات (پیشین) یمن این گونه توجیه کرد که پسر رئیس جمهور سابق یمن با اطلاع عربستان سعودی در امارات حضور دارد، چرا که وی قبلا سفیر یمن در ابوظبی بوده است.

این در حالی است که عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن، پس از فرار به عربستان سعودی، با صدور حکمی احمد علی صالح را از سمت سفیر یمن در کشور امارات برکنار کرد و پس از حکم برکناری، امارات رسما لغو مصونیت پسر رئیس جمهور سابق را به طرف یمنی ابلاغ کرده بود.

به نوشته القدس العربی، نام احمد علی پسر علی عبد الله صالح به موجب قعطنامه 2216 سازمان ملل، در فهرست تحریم های این سازمان که علیه برخی شخصیت های یمنی اعمال شده، قرار دارد.

4949

کد N865978