استقبال از العالم در فیسبوک

سیاسی

با وجود اقداماتی که برای جلوگیری از دسترسی مخاطبان به شبکه خبری العالم صورت گرفته، صفحه این شبکه در فیسبوک با استقبال قابل توجهی مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) پایگاه خبری شبکه العالم گزارش کرده صفحه فیسبوک این شبکه امروز (یکشنبه) به رقم سه میلیون دنبال‌کننده رسید. دنبال‌کنندگان صفحه فیسبوک العالم اغلب از کشورهای عراق، سوریه، مصر، عربستان، بحرین و کویت هستند.

این شبکه خبری گزارش کرده بازدیدکنندگان صفحه فیسبوک العالم (Reach) در حال حاضر 20 میلیون و میزان تعامل کاربران با صفحه العالم (Talking about) بیش از یک میلیون است که این آمار نشان می‌دهد کاربران با صفحه فیسبوک العالم از طریق "لایک" و "کامنت‌ها" و "شیر کردن" پست‌ها تعامل خوبی دارند که این تعامل در قیاس با شبکه‌های دیگر بالاتر است.

صفحات العالم در شبکه‌های اجتماعی بارها و به روش‌های مختلفی مورد حمله قرار گرفته است، به طوری که حدود دو ماه پیش و همزمان با اوج گرفتن حوادث یمن، صفحه توییتر و یوتیوب العالم توسط هکرهایی از کشور عربستان سعودی وابسته به سازمان اطلاعات آل سعود، مورد تهاجم قرار گرفت و هکرها خبرهای دروغین در این صفحات منتشر کردند.

مدیریت یوتیوب دو سال پیش نیز به دلایل نامشخص، صفحه یوتیوب العالم را که نزدیک به 50 هزار دنبال کننده داشت، مسدود کرد به همین دلیل مدیریت چند رسانه‌ای العالم اقدام به ساخت صفحه جدیدی کرد.

از دیگر محدودیتها در شبکه‌های اجتماعی می‌توان به این موضوع اشاره کرد که مدیریت فیسبوک اجازه انتشار هیچگونه عکس و تصویری از سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان و سید احمد الموسوی رهبر پیشین آن و دیگر رهبران مقاومت را به العالم نمی دهد؛ به طوری که ضمن حذف این تصاویر از صفحه العالم و دخالت در حریم خصوصی شبکه با نامه‌هایی هشدار دهنده عنوان می‌کند که این تصاویر با سیاست‌های فیسبوک مغایرت دارد و در صورت تکرار انتشار این تصاویر، صفحه العالم را به طور کامل مسدود خواهد کرد.

سیاستهای فیسبوک در قبال العالم به این نقطه ختم نمی‌شود بلکه حتی اجازه انتشار هرگونه مطلبی علیه رژیم صهیونیستی را نیز به شبکه العالم نداده و طی نامه‌هایی صریحا پست‌های علیه رژیم صهیونیستی را مخالف با قوانین خود عنوان نموده و حتی به مدت چند ساعت اجازه انتشار مطالب در فیسبوک العالم را نداد.

انتهای پیام

کد N865902