چهارمین دوره طرح ملی تلاوت قرآن کریم در استان‌های کشور آغاز شد

دبیر ستاد طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور گفت: همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان چهارمین دوره طرح ملی تلاوت قرآن کریم در استان‌های کشور آغاز شده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حسین مقدم کیا افزود: در این طرح دانش آموزان پسر 8 تا 14 سال در کلیه مناطق شهری و روستایی کشور زیر پوشش قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به این که ثبت نام از علاقمندان تا بیستم تیرماه جاری ادامه دارد، گفت: علاقمندان برای ثبت نام می‌توانند به سایت www.melitelavat.ir مراجعه کنند.

مقدم کیا کشف، شناسایی و پرورش نوجوانان مستعد قرآنی به منظور تربیت چهره‌های تاثیرگذار قرآنی در عرصه قرائت کشوری و بین المللی، رشد و ارتقاء ابعاد اخلاقی و علمی قاریان نوجوان، بهره گیری از روش‌های نوین و سنتی آموزش قرآن کریم، آموزش رشته‌های صوت، لحن، تجوید، حفظ، وقف و آموزش اجرای تلاوت‌های اثرگذار و معناگرا را از جمله اهداف طرح مذکور برشمرد.

وی افزود: در سه دوره گذشته بالغ بر500 نوجوان نخبه و مستعد قرآنی شناسایی و تربیت شده که در مسابقات قرآنی صاحب مقام‌های برتر شدند.

طرح ملی تلاوت قرآن کریم در راستای منویات مقام معظم رهبری در تربیت قاریان بین المللی و کشوری با حمایت و نظارت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا می‌شود.

انتهای پیام

کد N865832