امیری خامکانی در گفت‌وگو با ایسنا:

افراد صاحب تریبون مسائل اخلاقی و ارزشی را رعایت کنند

سیاسی

نماینده مردم زرند در مجلس تاکید کرد کسانی که صاحب کرسی و تریبون هستند باید مسائل اخلاقی و ارزشی را رعایت کنند.

نماینده مردم زرند در مجلس تاکید کرد کسانی که صاحب کرسی و تریبون هستند باید مسائل اخلاقی و ارزشی را رعایت کنند.

حسین امیری خامکانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: در شرایط کنونی انتظار می‌رود که افراد مسائل اخلاقی و به ویژه قاعده بازی سیاسی را رعایت کنند.

وی با بیان این‌که اساس و پایه انقلاب ما، انقلاب فرهنگی و اسلامی است، گفت: یکی از مشکلاتی که قبل از انقلاب وجود داشت و سبب ایجاد انگیزه برای حرکت‌های مردمی و جنبش شد وجود مسائل ضدارزشی بوده است، زیرا قواعد رعایت نمی‌شد و یا برای خروج رقیب از صحنه به تهمت و افترا متوسل می‌شدند که این مسئله همیشه از جمله مشکلات و ایرادات بوده است.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز مردم و شهدا انتظار دارند که ما ارزش‌ها را رعایت کرده و اخلاق مدار باشیم، به خصوص آنهایی که ارزش مدار هستند ضرورت دارد که در حفظ شخصیت و آبروی افراد رعایت امانت‌داری کرده و از تهمت و افترا بپرهیزند.

نماینده مردم زرند در مجلس خاطرنشان کرد: بنابراین، در جمهوری اسلامی ایران انتظار می‌رود کسانی که صاحب قلم، کرسی و تریبون هستند مسائل اخلاقی و ارزشی را رعایت کنند زیرا این مسئله از جمله مسائل بااهمیت است.

امیری خامکانی تأکید کرد: یکی از محورهایی که مقام معظم رهبری در کنار همدلی و همزبانی و مسائل پیچیده سیاسی و اقتصادی مطرح کردند این بوده که بحث انتخابات را امسال پیش رو داریم، البته مشکلات اقتصادی و مذاکرات پیچیده سیاسی هم وجود دارد.

وی افزود: بنابراین با در پیش رو بودن انتخابات اولین انتظاری که از هر فردی می‌رود این است که ضمن رعایت مسائل اخلاقی قاعده بازی سیاسی را رعایت کند که عدم رعایت قاعده بازی سبب می‌شود که بازی بهم بخورد، به خصوص در مسائل سیاسی باید چارچوب‌ها رعایت شود.

انتهای پیام

کد N865527