رییس کل محاکم تهران:

با اعمال قانون جدید آیین دادرسی کیفری فشار کار بر روی محاکم بیشتر می‌شود

قانون آیین دادرسی کیفری,هفته قوه قضاییه

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران گفت که با اعمال قانون آیین دادرسی کیفری فشار کار بر روی محاکم بیشتر می‌شود.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس پوریانی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در نشست خبری با اهالی رسانه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه درباره آخرین وضعیت پرونده مهدی هاشمی گفت: جزئیات پرونده‌های این چنینی را باید از سخنگوی دستگاه قضایی جویا شوید، اما تا آنجایی که اطلاع دارم رای پس از صدور در دادگاه بدوی به دادگاه تجدیدنظر رفت و در نهایت رای قطعی شد و در حال حاضر پرونده برای اجرای حکم به اجرای احکام ارسال شده است.

وی همچنین درباره تشکیل جلسه بعدی دادگاه جیسون رضاییان نیز گفت:‌ از تشکیل جلسه بعدی آن اطلاع ندارم.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران خاطرنشان کرد: کار قضاوت کار بسیار سنگین و خطیری است و پیچیدگی‌های خاصی برای رسیدن به عدالت وجود دارد. قوه قضاییه خدمات بزرگی به مردم ارائه می‌دهد، اما متاسفانه خدمات ارزنده‌ای که باید اطلاع رسانی شود به دلیل معذوریت قانونی نمی‌توان آن‌ها را به سمع مردم رساند.

پوریانی با بیان اینکه سالانه 11 میلیون پرونده به دستگاه قضایی وارد می‌شود گفت: با توجه به کمبود نیروی انسانی و کادر قضایی رسیدگی به این پرونده‌ها کار راحتی نیست که در رابطه با این موضوع رئیس دستگاه قضایی برای جذب قضات اقدامات خوبی انجام داده اند، اما مشکل کمبود کادر قضایی همچنان وجود دارد.

وی ادامه داد: می‌توان گفت دستگاه قضایی بیشترین خدمات را انجام می‌دهد و در بحث ایجاد عدالت و تامین امنیت که بخشی از آن بر عهده قوه قضاییه است آن را ایجاد کرده است، البته نیروی انتظامی و سازمان‌های زیربط اقدامات شایسته‌ای را انجام می‌دهند، ولی در نهایت تمامی پرونده‌های قضایی به سمت دستگاه قضایی می آید و اگر قلم تیز همکاران قضایی وجود نداشته باشد شاهد امنیت در کشور نخواهیم بود.

پوریانی در رابطه با اجرای قانون آیین دادرسی کیفری که از امروز در کشور لازم‌الاجراست، گفت: از امروز قانون آیین دادرسی کیفری در سراسر کشور اجرا می‌شود و ما در استان تهران علیرغم کاستی هایی با آن مواجه بودیم تمامی مقدمات کار را انجام دادیم و تمام تکالیفی که قانونگذار برای ما ایجاد کرده بود، را انجام دادیم.

وی گفت: در واقع با اعمال قانون آیین دادرسی کیفری فشار کار بر روی محاکم بیشتر می‌شود.

ادامه دارد ...

کد N865495