طالبان شماره تلفن و ای‌میل اختصاصی برای ارتباط با این گروه اعلام کرد

طالبان

طالبان آدرس‌های ای میل و یک خط تلفن مستقیم 24 ساعته برای ارتباط با این گروه اعلام کرد تا هر یک از کارکنان دولت افغانستان که خواهان جدا شدن از دولت و پیوستن به این گروه شبه‌نظامی هستند، از طریق آنها با این گروه ارتباط برقرار کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروه شبه‌نظامی طالبان افغانستان در بیانیه‌ای در وبسایت خود اعلام کرد: ما به هر کسی که از رژیم دست‌نشانده کابل جدا شود، امنیت اعطا خواهیم کرد.

در ادامه این بیانیه با ارائه دو شماره تلفن و دو آدرس پست الکترونیکی آمده است: این افراد می توانند به صورت 24 ساعته از طریق این شماره تلفن‌ها و آدرس‌های پست الکترونیکی با ما در ارتباط باشند.

این اقدام طالبان افغانستان نشان‌دهنده تلاشهای این گروه به منظور افزایش حمایت عمومی از خود برای پیشبرد فعالیتهای خود پس از یک سری جدایی‌ها از این گروه به منظور پیوستن به شاخه گروه تروریستی داعش در افغانستان است.

این اقدام همچنین نشان‌دهنده تلاشی نادر از سوی طالبان به منظور جذب مقامات دولت افغانستان به این گروه شبه‌نظامی است.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه با یکی از شماره تلفنهای ارائه شده از سوی طالبان تماس برقرار کرد که یکی از نمایندگان این شبه نظامیان که خود را "ملا جلید" معرفی کرد پاسخ داده و گفت که از زمان اعلام این شماره ها آنها بیش از 20 تماس تلفنی از جانب مقامات دولت افغانستان دریافت کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: همه این مقامات به دعوت ما پاسخ مثبت دادند. این دعوتنامه برای همه کارکنان دولت افغانستان اعم از نظامی و غیرنظامی است. ما از پیوستن همه آنها به گروهمان استقبال می کنیم و از آنها در مقابل مهاجمان و دولت دست نشانده محافظت می کنیم.

این بیانیه طالبان همچنین یک کد ارتباط رادیویی نیز ذکر کرده تا با استفاده از آن نیز بتوان با آنها ارتباط برقرار کرد.

انتهای پیام

کد N865279