کره‌شمالی مسابقات دانشگاهی را در کره‌جنوبی تحریم کرد

کره شمالی,کره جنوبی

دولت کره‌شمالی در اعتراض به افتتاح دفتر حقوق بشری سازمان ملل در سئول، حضور در مسابقات دانشگاهی ماه آتی در کره‌جنوبی را تحریم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، کره‌شمالی پیشتر در 1986 بازی‌های آسیایی و المپیک تابستانی 1988 را که هر دو در سئول برگزار می‌شد، تحریم کرده بود اما از آن زمان در بسیاری از مراسم‌های دیگر که در سئول برگزار شده از جمله بازی‌های آسیایی سال گذشته اینچئون شرکت کرد.

کره‌شمالی پیش از این اعلام کرده بود که 75 ورزشکار و 33 مقام را برای شرکت در مسابقات دانشگاهی که در شهر گوآنجوی کره‌جنوبی برگزار می‌شود، اعزام می‌کند اما برنامه‌های خود را لغو کرد و هفته گذشته در فدراسیون بین‌المللی مسابقات دانشگاهی اعلام کرد که در این مسابقات شرکت نمی‌کند.

پیونگ‌یانگ به افتتاح دفتر حقوق بشری سازمان ملل طی روزهای آتی در سئول اشاره کرد که قرار است به بررسی مسئله نقض حقوق بشر پیونگ‌یانگ تمرکز کند. کره‌شمالی گفت که بازگشایی دفتر سازمان ملل را "اعلام جنگ" می‌داند.

کره‌شمالی همچنین به آنچه که رویارویی نظامی میان دو کره خواند، اشاره کرد.

مسابقات ورزشی دانشگاهی که به سبک المپیک برگزار می‌شود، حدود 20 هزار ورزشکار از 170 کشور جهان را در 21 رشته به چالش می‌کشد. کره‌شمالی پیش از این قرار بود در هشت رشته از جمله فوتبال زنان، تنیس روی میز و جودو شرکت کند.

انتهای پیام

کد N865062