نقل قول فابیوس از محمود عباس:

شرط حضور در دولت آتی فلسطین به رسمیت شناختن اسراییل است

سیاسی

وزیر خارجه فرانسه به نقل از تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که حماس در دولت وحدت ملی آتی فلسطین مشارکت نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه که در قالب سفر دوره ای خود جهت بررسی بحران فلسطین در کرانه باختری به سر می برد، پس از دیدار با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در رام الله در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد: در جریان این دیدار محمود عباس به من اعلام کرد که تمام تلاش خود را برای تشکیل دولت وحدت ملی به کار می بندد و تنها کسانی در این دولت مشارکت خواهند داشت که اسرائیل را به رسمیت بشناسند و با اصول طرح کمیته چهار جانبه صلح خاورمیانه(آمریکا، روسیه، اتحادیه اروپا و سازمان ملل) موافق باشند و این به آن معناست که حماس در این دولت مشارکت نخواهد داشت.

فابیوس افزود: این مسئله کاملا با مواضع ما مطابقت دارد و فرانسه هیچ گونه ارتباطی با حماس نخواهد داشت که از سوی اتحادیه اروپا، آمریکا و اسرائیل به عنوان گروهی تروریستی به رسمیت شناخته شده است.

 وزیر خارجه فرانسه در ادامه با اشاره به انتشار اخباری درخصوص مذاکره مستقیم رژیم صهیونیستی و حماس اعلام کرد که در خصوص صحت این اخبار از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی سؤال پرسیده است.

 وی افزود: طبق پاسخی که نتانیاهو در خصوص این سؤال به من داد اگر من درست متوجه پاسخ او شده باشم حداقل آن است که مذاکراتی درخصوص غزه و بهبود وضعیت انسانی در نوار غزه میان اسرائیل و حماس وجود دارد.