سفیر روسیه در سوئد: ناتو می‌خواهد در منطقه بالتیک جنگ راه بیندازد

سفیر روسیه در سوئد نسبت به تصمیم این کشور اسکاندیناوی در خصوص مسدود کردن قراردادها با مسکو ابراز تعجب کرد.

سفیر روسیه در سوئد نسبت به تصمیم این کشور اسکاندیناوی در خصوص مسدود کردن قراردادها با مسکو ابراز تعجب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ویکتور تاتارینتسف، سفیر روسیه در سوئد گفت: روابط میان سوئد و روسیه همچنان سرد است. متاسفانه روابط میان این دو کشور بهبود نیافته است. بسیار ناامید شده‌ام چراکه می‌توانست بهبود بیشتری صورت گیرد. اما این مساله تقصیر روسیه نیست. ما هر کار که می‌توانستیم برای برگزاری مذاکره و برقراری قرارداد انجام دادیم. با این حال با رویکرد سردی مواجه شدیم و تمامی قراردادهای ما در سطح وزارتی مسدود شدند. فقدان گفت‌وگو میان همسایگان غیرطبیعی است.

وی نمی‌داند که چرا روسیه هراسی در سوئد در حال حاضر رو به افزایش است و چرا سوئد از «تهاجم روسیه» می‌ترسد.

تاتارینتسف افزود: بودجه‌های نظامی آمریکا و ناتو چندین برابر بیشتر از روسیه است. شما می‌توانید نتیجه‌گیری کنید که چه کسی قوی‌تر است. متاسفانه سوئد در حال حاضر ترس‌های ضدروسیه دارد و بیش از هر زمان دیگری از روسیه بیزار است. این به خاطر کمپین تبلیغات تهاجمی است که توسط رسانه‌های سوئد به راه افتاده است.

سفیر روسیه در سوئد ادامه داد: مسکو نسبت به افزایش حضور نیروهای ناتو در منطقه بالتیک بسیار نگران است. در حال حاضر 3000 کماندو ناتو آماده شرکت در درگیری‌های نظامی هستند.

وی گفت: این یک نشانه واقعی از تمایل ایجاد پلتفورمی برای آغاز درگیری است که می‌تواند منجر به رویدادهای شدیدتر شود و این واقعاً یک رویکرد و روند خطرناک است.

انتهای پیام

کد N864955