داعش خبرنگار شبکه العهد را در بیجی هدف قرار داد

سیاسی

عکاس شبکه خبری العهد در درگیری میان نیروهای مردمی عراق و تروریست های داعش در شهرستان بیجی استان صلاح الدین به شهادت رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رأی الیوم، «جواد الطلیباوی» سخنگوی جنبش «عصائب اهل الحق» وابسته به نیروهای مردمی عراق گفت: «حسین فاضل حسن» عکاس شبکه خبری العهد به هنگام انجام مأموریت در شهرستان بیجی توسط تک تیرانداز گروهک تروریستی داعش به شهادت رسید.

وی افزود: فاضل حسن در حین انجام رسالت رسانه ای و پوشش خبری درگیری های شدید میان نیروهای مردمی عراق و تروریست های داعش در شهرستان بیجی به شهادت رسید. پیشتر انجمن روزنامه نگاران عراق از کشته شدن ۱۴ خبرنگار در نیمه اول سال جاری خبر داده بود که تعداد آنها با کل خبرنگاران کشته شده در سال ۲۰۱۴ برابری می کند.

در همین راستا انجمن روزنامه نگاران عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: اکثر خبرنگاران کشته شده قربانی جنایت داعش شده اند. طبق آمارهای این انجمن، از آوریل سال ۲۰۰۳ ( تاریخ اشغال عراق توسط آمریکا) ۴۲۰ خبرنگار در عراق کشته شده اند.

سازمان خبرنگاران بدون مرز نیز در گزارش سالانه خود در ۲۰۱۴ عراق را به خاطر چالش های سیاسی و امنیتی، چهارمین کشور خطرناک برای خبرنگاران دانست.