ردپای پلیس انگلیس در پیوستن 3 زن به داعش

همسران سه زن انگلیسی که اخیرا همراه 9 فرزند خود به تروریست‌های داعش در سوریه ملحق شده‌اند، گفتند که پلیس انگلیس نقش اساسی در پیوستن این سه زن به داعش داشته و آنان را تشویق به ترک انگلیس کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه دیلی میل نوشت، همسران این سه زن توسط پلیس انگلیس تشویق شده‌اند که با یکی از نزدیکان خود که قبلا به داعش پیوسته بود، تماس بگیرند که همین موضوع باعث فریب خوردن و رفتن آن‌ها به سوریه شد.

وکلای مدافع همسران این سه زن در نامه‌ای به وزارت خارجه و کشور انگلیس درباره اقدام پلیس به تشویق زنان موکلان خود برای تماس با کسی که همراه با داعش می جنگد، ابراز نگرانی کردند.

در این نامه آمده است، ظاهرا پلیس انگلیس پیامدهای این نوع ارتباط میان اعضای یک خانواده با تروریست‌ها را دست کم گرفته بود.

خدیجه، زهرا و صغری سه خواهر تبعه انگلیس 28 مه گذشته به بهانه زیارت اماکن مقدس در عربستان انگلیس را ترک کردند اما سر از سوریه در آوردند و همراه با 9 فرزند خود به داعش پیوستند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، طبق اعلام پلیس، بیش از 700 انگلیسی برای پیوستن به تروریست‌های داعش وارد سوریه شده اند. این در حالی است که بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای و اطلاعاتی، این تعداد بسیار بیشتر از این رقم است.

پلیس انگلیس 26 خرداد اعلام کرد، به دنبال سه خواهر انگلیسی و 9 فرزندشان است که از پنج روز پیش مفقود شده و گمان برده می‌شود برای شرکت در جنگ به سوریه رفته باشند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ بر اساس گزارش رسانه‌های انگلیس این افراد که اهل شهر برادفورد در شمال انگلیس هستند پس از آن‌ که به شهر مدینه در عربستان سفر کردند، ناپدید شدند.

انتهای پیام

کد N864775