خشم سعودی ها از افشاگری های ویکی لیکس

سیاسی

رژیم آل سعود در واکنش به افشای هزاران سند وزارت امور خارجه عربستان و نگرانی از انتشار نیم میلیون سند دیگر طی هفته های آینده، سایت ویکی لیکس را از دسترس خارج کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه عاجل الاخباریه، وزارت امور خارجه عربستان از شهروندان این کشور خواست که از مراجعه به پایگاه های الکترونیکی جهت دستیابی به اسناد و اطلاعات افشا شده که طبق اعلام وزارتخانه ممکن است نادرست باشد و به امنیت ملی ضربه بزند، خودداری کنند.
این اقدام بعد از آن صورت می گیرد که پایگاه ویکی لیکس ۶۰ هزار تلگراف وزارت امور خارجه عربستان را در تماس با سفارتخانه هایش در کشورهای مختلف افشا کرده و وعده داده است ۵۰۰ هزار سند دیگر را طی هفته های آینده منتشر خواهد کرد.
وزارت خارجه عربستان در حساب کاربری خود در تویتر نوشت: شهروندان عزیز و آگاه؛ از ورود به هر پایگاهی به منظور دستیابی به اسناد و اطلاعات افشا شده که امکان دارد نادرست باشد و با هدف آسیب زدن به امنیت ملی منتشر شده باشد، خودداری کنید.
همچنین وزارت خارجه عربستان شهروندان سعودی را از انتشار هر گونه سندی که ممکن است جعلی بوده و در راستای کمک به دشمنان کشور در تحقق اهدافشان باشد، بر حذر داشته است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']