تردید فابیوس در دستیابی طرفین به توافق هسته ای تا یازدهم تیر

سیاسی

وزیر امور خارجه فرانسه اعلام کرد که همچنان مشخص نیست قدرت های بزرگ با ایران بتوانند تا روز ۱۱ تیرماه به توافق نهایی هسته ای دست یابند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت، لوران فابیوس که در سرزمین های اشغالی به سر می برد، در دیدار با بنیامین نتانیهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اظهار داشت: هنوز مشخص نیست که آیا قدرت های جهانی می توانند به توافقی درباره برنامه هسته ای ایران با این کشور تا روز ۱۱ تیرماه دست یابند.

وی به خبرنگاران گفت: ضروری است که ما در موقعیتی که هستیم به سختی پافشاری کنیم؛ هنوز تمامی مسائل روشن و مشخص نیست. این در حالی است که ایران و گروه ۱+۵ در حال مذاکره بر سر نگارش متن توافق نهایی هسته ای با توجه به راه حل های بدست آمده در مذاکرات ۱۳ فروردین لوزان سوئیس هستند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در دیدار با لوران فابیوس از دولت فرانسه خواست تا این کشور «موضعی سرسختانه» در برابر توافق احتمالی هسته ای با ایران اتخاذ کند.

فرانسه پیشتر نیز در جریان توافق ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین و آلمان بر سر برنامه اقدام مشترک در ژنو، موضعی سرسختانه اتخاذ کرده بود.

لوران فابیوس روز شنبه در قاهره با وزیران خارجه مصر و عربستان سعودی در حاشیه اجلاس اتحادیه عرب دیدار کرد. وی همچنین قرار است فردا در اروپا با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیدار کند.

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']