مک‌کین: هدف بعدی روسیه آذربایجان خواهد بود /آمریکا تا 2 سال دیگر خودش گاز اروپا را تامین می کند

واحدمرکزی خبر نوشت:

جان مک کین ، سناتور آمریکایی در نشست امنیتی GLOBSEC 2015 در براتیسلاوا پایتخت اسلواکی مدعی شد هدف بعدی ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه، جمهوری آذربایجان خواهد بود.
به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صداوسیما به نقل از سایت «اروپا اینفو» جمهوری آذربایجان، مک کین در پاسخ به سوالی در خصوص مناقشات موجود در منطقه قفقاز جنوبی و موضع دولت آمریکا در قبال جمهوری آذربایجان و مناقشه قره باغ گفت : «با تاسف باید بگویم که هدف بعدی ولادیمیر پوتین، جمهوری آذربایجان است و ما ، در انتظار این می باشیم.»
مک کین افزوده است :« در مورد مناقشه قره باغ کوهستانی نیز این را می توانم بگویم که طرفین مناقشه باید خودشان ،آن را حل کنند و به یکدیگر نزدیک شوند. آمریکا از هر گامی که بخاطر صلح برداشته شود، حمایت می کند.»
همچنین خبرگزاری آپا به نقل از خبرگزاری ریانووستی گزارش داد، جان مک کین در سفرش به اوکراین نیز خواهان عضویت اوکراین در ناتو شد و اعلام کرد که آمریکا دو سال دیگر خواهد توانست تامین گاز اوکراین و سایر کشورهای اروپایی را شروع کند.
همچنین آپا به نقل از  خبر داد که مک کین در کنفرانس خبری خود در کیف پایتخت اوکراین ، از عربستان سعودی بخاطر حرکتهایش در راستای کاهش قیمت نفت خام تشکر کرد.
مک کین در مورد تحریمهای روسیه گفته است: روسیه یک منبع تامین سوخت است که خودش را به عنوان یک کشور معرفی می کند. به همین علت، می توان از طریق تحریم، بر روسیه تاثیر گذاشت. کاهش قیمت نفت بیشترین تاثیر را بر روی روسیه دارد که به همین علت باید از عربستان سعودی تشکر کنیم.»

4949

کد N864614