رئوفیان:

احزاب باید ایده الهی داشته باشند

احزاب

دبیرکل حزب ایران زمین گفت: ارزش احزاب به دیدگاه و آرمان‌های الهی آنها و دوری از انگیزه‌های شیطانی است.

دبیرکل حزب ایران زمین گفت: ارزش احزاب به دیدگاه و آرمان‌های الهی آنها و دوری از انگیزه‌های شیطانی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابوالقاسم رئوفیان در نشست خبری مراسم سالگرد بزرگداشت شهدای حزب جمهوری اسلامی به نمایندگی از جریان اصولگرایان، اظهار کرد: نگاه بزرگان ما به احزاب همچون امام (ره) قابل تحسین است. امام (ره) اصل فعالیت حزبی را در راستای اندیشه آنها می‌دانست. ایده‌ای از نظر امام (ره) ایده قابل تقدیر و توجه بود که برگرفته از ایده الهی باشد. حزب جمهوری اسلامی که با سردمداری شهید مظلوم بهشتی شکل گرفت ایده‌ای الهی داشت. همین الهی بودن آن ارزشمند است. اگر بخواهیم به احزاب ارزش بدهیم باید ببینیم تا چه اندازه ایده الهی یا شیطانی دارند.

وی ادامه داد: تکثر در عین وحدت مهم است. امروز احزاب زیادی داریم که در جناح‌های مختلف اصولگرا، اصلاح طلب و اعتدالیون فعالیت می‌کنند. ان‌شاءالله که ایده آنها هم الهی است. این افتخار بزرگی برای احزاب است که شهید بهشتی گفته‌اند حزب معبد من است. در حالی که بعضاً شاهد بودیم بعضی‌ها حزب را اسارتگاه معنی کرده‌اند. او حزب را محلی برای تربیت جامعه معرفی می‌کرد. حرف ما که در حزب فعالیت می‌کنیم این است که هر کس به کسی می‌نازد و ما به شهید مظلوم می‌نازیم. امیدواریم با توجه به تصمیمی که گرفته شده و کمک رسانه‌ها بتوانیم در راستای نهادینه شدن حزب در جمهوری اسلامی ایران فعالیت کنیم.

وی در پایان گفت: اندیشه شهید بهشتی مثل گلاب است که می‌تواند فضای تحزب امروز کشور ما را عطرآگین کند. باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

انتهای پیام

کد N864521