ریابکوف: تبدیل مذاکرات به بازیها و مانورهای تاکتیکی کار بسیار نادرستی است

مذاکرات هسته ای ایران با 5 بعلاوه 1,ایران و روسیه

سرگی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد مسکو از فراخوان های ایران درباره توجه به ماهیت مساله و دوری از زور آزمایی بین هیئت های نمایندگی حمایت می کند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو، سرگی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد مسکو از فراخوان های ایران درباره توجه به ماهیت مساله و دوری از زور آزمایی بین هیئت های نمایندگی حمایت می کند.

ریابکوف ضمن اعلام این مطلب گفت ما مایل به طولانی شدن مذاکرات نیستیم. من می خواهم تاکید کنم که تبدیل مذاکرات به بازی ها و مانورهای تاکتیکی کار بسیارنادرستی خواهد بود. ما از فراخوان های ایران درباره ضرورت تمرکز توجه به ماهیت مساله و دوری از زور آزمایی بین هیئت های نمایندگی حمایت می کنیم".
معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد نشست وزیران امور خارجه کشور های عضو گروه "1+5" میانجیان بین المللی (روسیه، آمریکا، چین، فرانسه، بریتانیا و آلمان) و ایران بین 25 و 30 ژوئن (تاریخ مقرر برای پایان مذاکرات) برگزار خواهد شد.

ایران و گروه "1+5"در حال مذاکره برای تدوین سیستم تضمینات در راستای اثبات ماهیت کاملا صلح آمیز برنامه هسته ای ایران هستند تا در صورت دستیابی به توافقی جامع در این زمینه، تحریمات بین المللی علیه تهران لغو شود.
قرار است توافقنامه جامع هسته ای میان 1+5 و ایران تا آخر ماه ژوئن امضا شود.
دو طرف روز دوم آوریل در لوزان سوئیس در خصوص تدوین توافقنامه جامع به تفاهم سیاسی دست یافته و از جمله درباره توقف کار دو سوم ظرفیت های غنی سازی اورانیوم ایران طی ده سال و کنترل بین المللی برنامه های غنی سازی طی 25 سال آینده به توافق رسیدند.

52310

کد N864348