به دنبال عملیات گردان‌های قسام انجام شد؛

نیروهای اسرائیلی در جستجوی مجری عملیات رام‌الله

فلسطين

رژیم صهیونیستی به منظور شناسایی عامل تیراندازی به سمت خودروی شهرک‌نشینان صدها نیروی خود را در اطراف رام‌الله مستقر کرده است در حالی که این رژیم در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل، مقامات فلسطینی را به حمایت از تروریسم متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، به دنبال عملیات کمین و تیراندازی به سوی خودروی شهرک‌نشینان صهیونیست در غرب رام‌الله و کشته شدن یک شهرک‌نشین صهیونیست و زخمی شدن دو تن دیگر، رژیم صهیونیستی استحکامات و سربازان خود را برای شناسایی عامل این عملیات و هرگونه نشانه‌ای از آن به سمت روستاهای اطراف رام‌الله به ویژه روستای دیر بزیع در نزدیکی شهرک «دولیف» محل وقوع حادثه گسیل کرد.

مرکز امنیتی رژیم صهیونیستی بر این باور است که عامل عملیات پس از حادثه به سرعت به روستا بازگشته است. به همین منظور این ارتش در ورودی شمالی روستا ایست بازرسی نظامی ایجاد کرده تا هویت عابران را بررسی کنند. همچنین بازرسی منازل روستاییان و بازجویی آنان در دستورکار سربازان صهیونیستی قرار گرفته است.

طبق گفته شاهدان عینی و ساکنان روستا، سربازان اسرائیلی تمامی دوربین‌ها کنترل پاساژها و پمپ بنزین‌ها را مصادره کردند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد: تا شناسایی عامل این عملیات جست‌وجو و بازرسی و نیز بازپرسی ساکنان ادامه خواهد داشت.

گردان‌های عزالدین قسام مسوولیت این عملیات را برعهده گرفت و اعلام کرده بود، این عملیات پاسخی به جنایات اشغالگران در کشتار فلسطینی‌هاست که آخرین‌شان عزالدین بن عزه از اهالی جنین و عبدالله غنیمات از کفرمالک بودند.

در این راستا سازمان های امنیتی رژیم صهیونیستی تحقیقاتی را به عمل آورده اند که نشان می دهد مجری عملیات روز گذشته رام الله نقطه ضعف ارتش در این منطقه را به خوبی می دانسته و در حالی در فاصله چند متری به شهرک نشینان صهیونیست حمله کرده که از قبل می دانسته آن ها مسلح نیستند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از پایگاه خبری عبری زبان "والا"، محافل نظامی صهیونیستی احتمال دست داشتن حماس در این عملیات را بسیار قوی دانستند.

این منابع افزودند که مجری عملیات کسی بوده که به خوبی در جریان نقطه ضعف ارتش صهیونیستی در این منطقه بوده و می دانسته که نظامیان صهیونیست در این منطقه مستقر نمی باشند، بر همین اساس هدف خود را در منطقه ای کوهستانی و صعب العبور به طور دقیق انتخاب کرده است.

در حالی که ارتش رژیم صهیونیستی برای کشف و شناسایی چنین عملیات هایی که توسط یک نفر انجام می شود، با سختی و مشکلات زیادی مواجه است، منابع نظامی صهیونیستی گفته اند که شناسایی فردی که تصمیم به اجرای چنین عملیاتی علیه نظامیان صهیونیست می گیرد، کار ساده ای نیست.

همچنین نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اولین واکنش به عملیات قهرمانانه یک جوان فلسطینی در غرب رام الله که به هلاکت یک صهیونیست و زخمی شدن یک تن دیگر منجر شد، تصریح کرد که صهیونیست ها باید کاملا مواظب خود باشند، زیرا امنیت و آرامش اوضاع در کرانه باختری نسبی و شکننده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، بنیامین نتانیاهو از تمامی صهیونیست ها در کرانه باختری خواسته مواظب خود باشند.

از سوی دیگر، یک افسر رژیم صهیونیستی عنوان کرد که ارتش به تحقیقات خود برای شناسایی مجری عملیات روز گذشته ادامه خواهد داد.

همچنین ران بروسور، نماینده اسرائیل در سازمان ملل از شورای امنیت و سازمان ملل خواست این حمله را محکوم کنند و و دست از دعوت مکرر دو طرف به خویشتن داری بردارند.

وی در دو نامه به بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت مقامات فلسطین را به تحریک علیه اسرائیل و اخلال در ثبات منطقه‌ای به جای تلاش برای صلح متهم کرد.

انتهای پیام

کد N864286