بازدید آنجلینا جولی از اردوگاه پناهجویان سوی در ترکیه

آنجلینا جولی، فرستاده ویژه کمیساریایی عالی پناهندگان سازمان ملل روز شنبه و به مناسبت روز جهانی پناهندگی از اردوگاه پناهجویان سوری در ماردین، در جنوب شرق ترکیه بازدید کرد.

بازدید آنجلینا جولی از اردوگاه پناهجویان سوی در ترکیهآنجلینا جولی، فرستاده ویژه کمیساریایی عالی پناهندگان سازمان ملل روز شنبه و به مناسبت روز جهانی پناهندگی از اردوگاه پناهجویان سوری در ماردین، در جنوب شرق ترکیه بازدید کرد.

 

 

 

 

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل نسبت به ناتوانی جامعه بین الملل در مقابله با افزایش بی سابقه شمار کسانی که به علت جنگ و خشونت ها ناچار به ترک خانه و کاشانه شان شده اند هشدار داد.

آنجلینا جولی، فرستاده ویژه کمیساریایی عالی پناهندگان سازمان ملل روز شنبه و به مناسبت روز جهانی پناهندگی از اردوگاه پناهجویان سوری در ماردین، در جنوب شرق ترکیه بازدید کرد.

آنتونیو گوتِرِش، کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان که او را همراهی می کرد گفت: «بخش های زیادی در دنیا وضعیت آشفته ای دارند. می بینیم که شورای امنیت سازمان ملل در ارتباط با موضوع کشمکش ها کاری نمی تواند کند. در نبود سازوکار تصمیم گیری جهانی و مناسبات شفاف قدرت می بینیم که مصونیت قضایی و پیش بینی ناپذیری به قاعده بازی تبدیل شده است. هر کسی در هرجایی و بدون پذیرفتن مسئولیت آن می تواند جنگ را آغاز کند.»

ستاره سینمای هالیوود نیز افزود: «زمان آن فرارسیده تا مردم وضعیت اسفناک پناهجویان را در نظر بگیرند و به ارزش های آنها احترام گذارند. باید از آنها حمایت و روی آنها سرمایه گذاری کنیم. آنها مشکل نیستند بلکه بخشی از راه حل این بحران جهانی هستند. آنها قابلیتی برای بازساری و بازگرداندن ثبات به کشورهایند.»

به گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در سال گذشته 59.5 میلیون نفر در سراسر جهان به خاطر جنگ، گرسنگی و بدبختی ناگزیر به فرار از محل زندگی شان شده اند.

همزمان هزاران تن از فعالان حقوق بشری در حمایت از پناهجویان در خیابان های مرکزی برلین راهپیمایی کردند و خواستار اروپایی دموکراتیک، عاری از مرزهای سیاسی و دارای همبستگی اجتماعی شدند.

منبع: یورونیوز

5252

کد N864163