رایزنی مقامات یونان در آستانه نشست سرنوشت‌ساز رهبران اروپا

در حالی که تنها یک روز به نشست رهبران حوزه یورو درخصوص بحران یونان باقی مانده است، وزرای یونانی برای رایزنی درباره استراتژی مناسب گردهم آمدند تا بسته‌ای از پیشنهادات جدید را آماده کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دیدار الکسیس سیپراس، نخست‌وزیر جوان یونان عصر شنبه با سه تن از وزرای ارشد برگزار شد و عصر امروز یکشنبه نیز نشست دیگری برگزار می‌شود.

وزیر دارایی یونان در آستانه نشست روز دوشنبه رهبران اتحادیه اروپا درباره بحران مالی آتن گفت که آنها می‌خواهند با وام‌دهندگان بین‌المللی به توافق برسند و یونان پیشنهادات جدیدی را به حامیان مالی در اتحادیه اروپا و صندوق بین‌المللی پول ارائه خواهد کرد.

آلکوس فلامبوراریس، وزیر کشور یونان نیز روز شنبه در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت که احتمالا سیپراس با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا تماس تلفنی خواهد داشت اما این تماس هنوز برنامه‌ریزی نشده است.

دولت یونان اعلام کرده است که سیپراس سفر روز سه‌شنبه خود به استراسبورگ را که قرار بود در شورای اروپا سخنرانی کند، لغو کرده است.

وزیر دارایی یونان در ادامه از آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خواست تا در نشست اضطراری پیش روی "تصمیمات مشخصی" اتخاذ کند.

اتحادیه اروپا منتظر است تا دولت ضد ریاضت اقتصادی یونان اصلاحات اقتصادی و پیشنهادات بودجه جدیدی ارائه کند. فشارها بر یونان در آستانه نشست روز دوشنبه رهبران 19 کشور منطقه در بروکسل افزایش یافته است.

انتهای پیام

کد N864085