شریعت نژاد:

بیش از 75 درصد بودجه کشور در اختیار شرکت‌های دولتی است

نماینده مردم تنکابن و رامسر و عباس آباد در مجلس با اشاره به نکات کلیدی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در عین حال به مشکلات حوزه‌ی انتخابیه خود اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)؛ عطاء الله شریعت نژاد در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ضمن گرامی‌داشت یاد شهید چمران گفت دو نکته کلیدی در سیاست‌های 24 گانه اقتصاد مقاومتی ابلاغیه مقام معظم رهبری وجود دارد که یکی تاکید بر مشارکت مردم و مزیت‌های کشور است.

وی ادامه داد: تکیه بر این دو موضوع از آن جهت مهم است که بیش از 75 درصد بودجه کشور در اختیار شرکت‌های دولتی است و اقتصاد غیر رقابتی را رقم می‌زند و مزیت‌های ملی نیز متاسفانه چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

نماینده مردم تنکابن و رامسر درمجلس خاطر نشان کرد: مصادیق عدم توجه به مزیت‌های ملی بخصوص منابع طبیعی بسیار زیاد است که از جمله این مزیت‌ها در استان مازندران وجود اراضی محدود و در عین حال بسیار حاصلخیز است که در شرایطی کاملا بلاتکلیف در بحث سیاست‌گذاری به سر می‌برد.

شریعت‌نژاد افزود: دریای مازندران در پایین دست استعداد بالایی در حوزه‌ی گردشگری و آبزی پروری و تجارت و بازرگانی دارد و با کمترین ظرفیت طرح‌ها در حوزه‌ی بازرگانی فعال است . این در حالی است که جمع کثیری بیکار تحصیلکرده منتظر اقدام دولت می‌باشند.

وی با بیان این که مشکل اساسی این است که برنامه‌ای متکی به مزیت‌های منطقه وجود ندارد تصریح کرد: کمبود شدید آب شرب ،معضل زباله و ترافیک بر مشکلات جاری مردم منطقه می‌افزاید.

نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس در ادامه گفت: عدم وجود راههای مناسب با وجود همه مکاتبات و پیگیری‌های انجام شده خود بر این مشکلات و معضلات افزوده است.

شریعت نژاد در پایان اظهار کرد: با توجه به آنچه گذشته انتظار می‌رود دولت با نگاهی واقع بینانه برنامه کاربردی برای تعیین افق آینده توسعه غرب استان مازندران تهیه و پروژه‌ها و فعالیت‌هایی به اجرا درآورد و برای مهار بیش از یک میلیارد متر مکعب آب شیرین این منطقه احداث سدی را پیش بینی و به مرحله اجرا درآورده و همچنین به حقوق و مطالبات معوقه معلمان بخصوص بازنشستگان رسیدگی شود.

انتهای پیام

کد N864008