حاجی دلیگانی در گفتگو با مهر مطرح کرد:

تغییر متن طرح هسته‌ای مجلس به دستور لاریجانی

سیاسی

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس از تغییر متن گزارش کمیسیون امنیت ملی از طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای به دستور لاریجانی خبر داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار مهر از اقدام کمیسیون امنیت ملی به دستور لاریجانی برای تغییر متن گزارش کمیسیون از طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای خبر داد.

نماینده مردم شاهین‌شهر در تشریح این موضوع گفت: در نگارش اولیه طرح، نتیجه مذاکرات و توافق نهایی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی می‌رسید، اما به دستور لاریجانی، کمیسیون امنیت ملی گزارش طرح را تغییر داده و بر اساس گزارش جایگزین کمیسیون از طرح الزام دولت، دیگر نیازی نیست که توافق نهایی به تصویب مجلس برسد بلکه در مقدمه طرح آورده شده، الزامات طرح به صورت شفاف از سوی تیم مذاکره‌کننده رعایت شود.

وی این اقدام کمیسیون امنیت ملی و رئیس مجلس را خلاف ماده ۱۴۶ آیین‌نامه مجلس خواند و گفت: نمایندگان برای گزارش اولیه که بر اساس آن توافق نهایی باید به تصویب مجلس می‌رسید، درخواست اولویت بررسی داده بودند نه برای گزارشی که به دستور لاریجانی هم‌اکنون تهیه شده است.

به گزارش مهر، بر اساس آیین‌‌نامه داخلی مجلس، گزارش چاپ شده کمیسیون تا زمانی که دستور کار هفتگی درج نشده باشد، فقط با تصویب دو سوم اعضای کمیسیون و تائید هیات رئیسه قابل تغییر و اصلاح است و در صورت درج در دستور هفتگی، قابل تغییر و اصلاح نیست.